Czwartek, 21 września 2017 • imieniny: Jonasza, Mateusza

Kolejna Habilitacja na naszym Wydziale!

Dnia 6 grudnia 2013 r odbyło się Kolokwium habilitacyjne dra inż. Marcina Korzenia z Katedry Metod Sztucznej Inteligencji i Matematyki Stosowanej w obecności Recenzentów:

• prof. dr hab. Leona Bobrowskiego,
    Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza, Polska Akademia Nauk w Warszawie;
  • prof. dr hab. inż. Dariusza Ucińskiego,
    Instytut Sterowania i Systemów Informatycznych, Uniwersytet Zielonogórski;
  • prof. dr hab. inż. Olgierda Hryniewicza,
    Instytut Badań Systemowych, Polska Akademia Nauk;
  • prof. dr hab. inż. Valerego Rogozy,
    Wydział Informatyki, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.

Kolokwium zakończyło się spektakularnym sukcesem Kandydata. Marcin Korzeń jest kolejnym doktorem habilitowanym informatyki.

Dziekan i Przewodniczący naszej Rady Wydziału powiedział: "To wydarzenie ważne nie tylko dla naszego Wydziału, ale także dla akademickiego Szczecina jako miasta opartego na nowoczesnych technologiach. Niezwykle wymagający recenzenci o dużym autorytecie w polskim i międzynarodowym środowisku informatycznym, bardzo wysoko ocenili dorobek i potencjał naukowy młodego Kandydata. W moim głębokim przekonaniu dr hab. inż. Marcin Korzeń to wyjątkowy talent naukowy wsparty motywacją do ciężkiej pracy. Kolokwium habilitacyjne, które przeprowadziliśmy w piątek, to prawdziwa uczta intelektualna. Trudne pytania i mądre odpowiedzi Kandydata. To najlepsza spośród wszystkich dotychczas przeprowadzonych habilitacji naszego Wydziału. W całym postępowaniu, nawet przez chwilę, jak nigdy dotąd, nie odczuwałem niepokoju o wynik końcowy."

Gratulujemy!

Fotogaleria z kolokwium