Czwartek, 21 września 2017 • imieniny: Jonasza, Mateusza

Zwycięstwo studentów Wydziału Informatyki w Hackathonie

hackathonW dniach 24-25 kwietnia 2014 roku w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Szczecinie odbył się 24 godzinny Hackathon. Celem imprezy było stworzenie przez 4 osobowe zespoły projektu aplikacji w jednej z następujących kategorii:
- Hack4Szczecin - aplikacje rozwiązujące lokalne problemy w oparciu o dane publiczne (Open Data/API)
- Kategoria Web - aplikacje internetowe
- Kategoria Mobile - aplikacje mobilne
- Kategoria Games - gry

Przygotowane rozwiązanie przez zespół w składzie:
- Natalia Kaplita – US Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, II rok S1
- Michał Tołek – ZUT Wydział Informatyki, Informatyka, I rok N2
- Michał Wojtalewicz - ZUT Wydział Informatyki, Informatyka, I rok S2
- Paweł Zienowicz - ZUT Wydział Informatyki, Informatyka, I rok N2

Zyskało uznanie jury, wygrywając w głównej kategorii – Hack4Szczecin.

Zwycięska aplikacja o nazwie „azil” ma za zadanie ułatwić kierowcom poruszanie się w strefie płatnego parkowania. Podstawowe funkcjonalności obejmują:
- określenie strefy płatnego parkowania względem pozycji GPS,
- lokalizowanie stref znajdujących się w pobliżu,
- obliczenie wysokości opłaty za postój,
- zapisanie pozycji zaparkowanego pojazdu,
- zakup biletu postojowego.

Program projektowany jest na smartfony z systemem Android. Członków zwycięskiego zespołu czeka jeszcze spotkanie z przedstawicielem Business Link w celu sprecyzowania dalszej ścieżki rozwoju oraz przygotowania startup do uzyskania dofinansowania w wysokości do 100 tyś. zł oraz dodatkowej nagrody w postaci wycieczki do Doliny Krzemowej.
Zapraszamy do odwiedzenia profilu na facebook: https://www.facebook.com/aziltheapp

Trzymamy kciuki za powodzenie przedsięwzięcia!

Z uczestnikami wydarzenia rozmawiał Jarosław Dalecki: NETHACK w Szczecinie