Czwartek, 21 września 2017 • imieniny: Jonasza, Mateusza

Życiowy sukces dra Radosława Mantiuka

Dr Radosłw Mantiuk

W miniony piątek miało miejsce doniosłe dla naszego Wydziału zdarzenie - odbyło się posiedzenie Komisji Habilitacyjnej w postępowaniu o uzyskanie stopnia naukowego doktora habilitowanego przez dra inż. Radosława Mantiuka.

Posiedzeniu przewodniczył prof. dr hab. inż. Józef Korbicz z Uniwersytetu Zielonogórskiego, członek CK, uczony o najwyższym autorytecie w polskiej informatyce.

Członkami Komisji w roli recenzentów byli dr hab. inż. Andrzej Kasiński, prof. nzw. Politechniki Poznańskiej, prof. dr hab. nt. Wojciech S. Mokrzycki z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz dr hab. inż. Przemysław Rokita, prof. nzw. Politechniki Warszawskiej.

Sekretarzem Komisji był nasz dr hab. inż. Dariusz Frejlichowski, a Komisję uzupełnili prof. dr hab. Ewa Grabska z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i nasz dziekan - prof. dr hab. inż. Antoni Wiliński.

W wielogodzinnym posiedzeniu według procedur wynikających z nowej Ustawy "Prawo o szkolnictwie wyższym", które uważa się za bardziej wymagające od dotychczasowych, po wysłuchaniu wystąpienia dra Mantiuka, Komisja wydała jednoznacznie pozytywną opinię.

Uchwała Komisji wymaga jeszcze zatwierdzenia przez naszą Radę Wydziału, co nastąpi 17 czerwca.

Od tego dnia będziemy mieć zapewne kolejnego doktora habilitowanego informatyki.

Panu doktorowi serdecznie gratulujemy.