Czwartek, 21 września 2017 • imieniny: Jonasza, Mateusza

Riposta habilitacyjna dra Jerzego Pejasia

fotoreportaż

Fotoreportaż

Już następnego dnia po sukcesie dra hab. inż Imeda El Fraya, 5 grudnia 2014 rok przed naszą Radą Wydziału stanął dr inż. Jerzy Pejaś. Czterogodzinne postępowanie habilitacyjne zakończyło się bezapelacyjnym sukcesem kandydata, jednego z bardziej rozpoznawalnych polskich kryptologów.

W kolokwium habilitacyjnym udział wzięło trzech niezwykle wymagających recenzentów:

• prof. dr hab. Mirosław Kutyłowski (Politechnika Wrocławska, Wydział Podstawowych Problemów Techniki),
  • prof. dr hab. inż. Jerzy Gawinecki (Wojskowa Akademia Techniczna, Wydział Cybernetyki),
  • dr hab. inż. Janusz Stokłosa, prof. PP (Politechnika Poznańska, Instytut Automatyki i Inżynierii Informatycznej).

Dr hab. inż. Jerzy Pejaś to jedna z legend naszego Wydziału - pracuje od początku jego istnienia, był najbliższym współpracownikiem prof. Jerzego Sołdka - założyciela naszego Wydziału. To 18-ty samodzielny pracownik naukowy Wydziału Informatyki. Mamy już 7 profesorów i 11 doktorów habilitowanych.

Kolejnemu doktorowi habilitowanemu bardzo gratulujemy.