Czwartek, 21 września 2017 • imieniny: Jonasza, Mateusza

Reprezentant Wydziału Informatyki po raz kolejny w Top 500 Innovators

Tomasz Hyla

Dr inż. Tomasz Hyla, adiunkt w Katedrze Inżynierii Oprogramowania, zakwalifikował się do kolejnej edycji rządowego programu Top 500 Innovators i 27 lipca wyjeżdża do Cambridge. Dr Tomasz Hyla prowadzi badania w zakresie kryptografii i zabezpieczeń systemów informatycznych

Top 500 Innovators to 9-tygodniowe programy stażowo-szkoleniowe dotychczas zrealizowane na najlepszych uczelniach świata na podstawie rankingów uczelni o zasięgu światowym. Do końca 2015 roku planowany jest wyjazd aż 500 polskich naukowców i pracowników centrów transferu technologii na staże i szkolenia zagraniczne do ośrodków naukowych i badawczych z czołówki rankingu szanghajskiego (Academic Ranking of World Universities).

O miejsce w czwartej edycji rządowego programu konkurowało 319 kandydatów z uczelni, instytutów badawczych, instytutów Polskiej Akademii Nauk i centrów transferu technologii z całej Polski. Po ocenie formalnej odbyły się rozmowy kwalifikacyjne, w których oceniano aplikacyjność badań, innowacyjność prowadzonych projektów, dotychczasowe sukcesy komercjalizacyjne, motywację do udziału w programie, zdolności komunikacyjne oraz umiejętność współpracy w zespole i znajomość języka angielskiego. Ostatecznie wyłoniono 180 finalistów ostatniej edycji „Top 500 Innovators”, z czego 44 proc. stanowią kobiety.

Więcej: http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/znamy-uczestnikow-czwartej-edycji-programu-top-500-innvators.html