Czwartek, 17 sierpnia 2017 • imieniny: Jacka, Anity

Dwa granty Narodowego Centrum Nauki pozyskane przez pracowników Wydziału

Jankowski i Klęsk

Ostatnie postępowanie konkursowe programu OPUS okazało się pomyślne dla dwóch pracowników Wydziału Informatyki. Wnioski złożone przez dr. hab. inż. Przemysława Klęska oraz dr. inż. Jarosława Jankowskiego otrzymały pozytywne decyzje o przyznaniu finansowania.

Program OPUS to sztandarowy konkurs Narodowego Centrum Nauki adresowany do naukowców zajmujących się badaniami podstawowymi. Do obecnej edycji konkursu zgłoszono łącznie 1830 wniosków, z których 500 uzyskało finansowanie na łączną kwotę 348 mln zł.

W ramach swojego projektu dr Jarosław Jankowski zajmie się tematyką wspomagania procesów rozprzestrzeniania treści marketingowych w mediach społecznościowych. Na jego realizację przyznano środki w wysokości 347 100 zł.

Badania realizowane przez dr. hab. Przemysława Klęska dotyczyć będą konstrukcji zbiorów obrazów całkowych do szybkiej ekstrakcji cech i uczenia maszynowego w zadaniach detekcji. Planowany budżet projektu to 412 680 zł.