Poniedziałek, 26 czerwca 2017 • imieniny: Jana, Pawła

Międzynarodowa Konferencja Advanced Computer Systems (ACS 2016)

W dniach 19-21.10.2016 r. odbyła się 20 jubileuszowa edycja zorganizowanej przez Wydział Informatyki ZUT Międzynarodowej Konferencji Advanced Computer Systems (ACS 2016).
Otwarcia oraz powitania wszystkich gości dokonał Dziekan Wydziału Informatyki – dr hab. inż. Jerzy Pejaś oraz Prorektor ds. nauki prof. dr hab. inż. Jacek Przepiórski, którzy w ciepłych słowach podkreślali znaczenie tematyki Konferencji dla naszego środowiska oraz jej wkładu w rozwój nauki.

Uczestnicy Konferencji ACS-2016 - fotoreportaż

Fotoreportaż z Konferencji ACS-2016

W ciągu trzech dni trwania Konferencji uczestnicy konferencji zaprezentowali swoje najnowsze wyniki badań z dziedziny informatyki, a w szczególności z zakresu Inżynierii Oprogramowania, Sztucznej Inteligencji, Bezpieczeństwa Informacji, Projektowania Systemów Informatycznych oraz Systemów Multimedialnych.

Z racji dwudziestolecia Konferencji nie mogło obyć się oczywiście bez symbolicznej lampki szampana oraz przepysznego tortu. Przy tej okazji Dziekan oraz goście, którzy dzielili z organizatorami ostatnie 20 edycji konferencji wspominali jej początki i snuli wizje na przyszłość w nadziei spotkania się w tym samym lub poszerzonym gronie za kolejne 20 lat.

Udział Konferencji ACS 2016 wzięło 65 uczestników z siedmiu różnych krajów. W programie konferencji znalazło się 57 artykułów, w tym siedem referatów plenarnych, wygłoszonych przez zaproszonych gości. Referaty te dotyczyły niezwykle ciekawych teorii i rozwiązań dotychczas nieprezentowanych na forum innych konferencji i zostały przedstawione przez:

• Prof. Akira Imada ( Białoruś) w ramach wykładu „ Is AlphaGo who beat human champion intelligent like human”?
  • Prof Anna Bartkowiak (Polska) w ramach wykładu “Sparse Non-negative Matrix Factorisation in Applications”
  • Prof Larisa Globa (Ukraina) w ramach wykładu “An Approach to Big Data Processing for Telecom Operator”
  • Prof. Gisella Facchinetti (Włochy) w ramach wykładu „Fuzzy Logic-based decision modeling in economics and social sciences”
  • Prof Khalid Saeed (Polska) w ramach wykładu “Behaviometrics: A solution to Biometrics Spoofing Problems”
  • Prof Jacek Pomykała (Polska) w ramach wykładu “Provable security and reductions in cryptology” oraz
  • Prof. Arkadiusz Orłowski (Polska) w ramach wykładu: “ Reversible computing:from universal logic gates to cryptographic applications”.

Tegoroczna XX Konferencja po raz kolejny stanowiła znakomite forum do wymiany informacji na temat bieżących i przyszłych rozwiązań z dziedziny Informatyki. Jednocześnie organizatorzy Konferencji ACS 2016 mają ogromną nadzieję, że poziom naukowy oraz poziom zadowolenia uczestników był bardzo wysoki co znalazło swoje odzwierciedlenie w słowach podziękowania składanych przez wielu uczestników tegorocznej, jubileuszowej konferencji.