Czwartek, 17 sierpnia 2017 • imieniny: Jacka, Anity

Sukces absolwenta Wydziału Informatyki – mgra inż. Roberta Króla!

Robert Król

Z ogromną satysfakcją informujemy o wielkim zawodowym sukcesie mgra inż. Roberta Króla,absolwenta naszego Wydziału i do niedawna prezesa Fundacji Netcamp.

Mgr inż. Robert Król został dyrektorem nowego Departamentu Kompetencji Cyfrowych w Ministerstwie Cyfryzacji. W zakresie jego nowych obowiązków będzie m.in. koordynowanie działań administracji w obszarze nauki programowania, wspieranie szkół w obszarze wykorzystania technologii w dydaktyce każdego przedmiotu oraz opracowywanie nowych e-usług administracji.

Robert Król przez wiele lat współtworzył w Szczecinie Fundację Netcamp zajmującą się rozwojem lokalnej branży internetowej, promocją przedsiębiorczości i startupów oraz wykorzystywaniem nowych technologii w biznesie i edukacji. Fundacja, oprócz organizowania spotkań Netcamp dla pasjonatów nowoczesnych technologii, realizowała także różnego rodzaju projekty wspierające rozwój branży IT – m.in. Kuźnię Programistów, Startup Weekend Szczecin czy Badanie Programistów.

Od 2014 roku Fundacja, we współpracy ze współtworzonym przez Roberta Króla startupem Cyfrowi Wynalazcy, prowadzi też działania skierowane do najmłodszych z zakresu, m.in. nauki programowania, projektowania i druku 3D, a także podstaw budowania robotów, elektronicznych instrumentów muzycznych oraz inteligentnych miast, sterowanych za pomocą samodzielnie napisanych programów. Robert Król współpracował także z Technoparkiem Pomerania przy realizacji projektów wspierających przedsiębiorczość i rozwój  w dziedzinie nowych technologii oraz przy organizacji wielu branżowych wydarzeń, jak np. Cyfrowe Dni Dziecka czy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

Panu Dyrektorowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

Dziekan Wydziału Informatyki
dr hab. inż. Jerzy Pejaś