Sobota, 29 kwietnia 2017 • imieniny: Piotra, Rity

Dr inż. Piotr Sulikowski mentorem w programie Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta i Top 500 Innovators - TopMinds

logo TopMinds

Miło nam poinformować, że nasz pracownik dr inż. Piotr Sulikowski, związany z Katedrą Inżynierii Systemów Informacyjnych, został mentorem w programie Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta i Top 500 Innovators - TopMinds.

Program objęty jest patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Polskiej Agencji Kosmicznej. Program skierowany jest do młodych pasjonatów, doktorantów i studentów, którzy pragną poczynić znaczące kroki w rozwoju swoich zainteresowań. Jego realizację wspierają Ambasada USA, Fundacja Młodej Nauki, Fundacja Perspektywy, Stowarzyszenie Alumni, Krajowa Reprezentacja Doktorantów, Collegium Wratislaviense  oraz Bury & Bury Kancelaria Patentowa. Cele programu obejmują m.in. rozwijanie kompetencji interpersonalnych, budowanie postaw proaktywnych, a także nawiązywanie relacji i budowę sieci kontaktów.

logo Fulbright

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta oferuje wybitnym studentom, doktorantom i pracownikom naukowym stypendia na studia lub prowadzenie badań i wykładów w USA. Top 500 Innovators pełni funkcję interdyscyplinarnej platformy współpracy pomiędzy przedstawicielami środowisk naukowych i centrów transferu technologii w Polsce, wykorzystując doświadczenia zdobyte na najlepszych uczelniach na świecie, tj. w Stanford University, University of California, Berkeley, University of Oxford i University of Cambridge. TopMinds jest inicjatywą długoterminową, obecnie rusza edycja pilotażowa, która potrwa cały semestr.