Czwartek, 17 sierpnia 2017 • imieniny: Jacka, Anity

18-lecie WI ZUT – podziękowania Dziekana

Szanowni przyjaciele i sympatycy Wydziału! Pracownicy i studenci!

28 maja 1999 roku powstał Wydział Informatyki. Z tej okazji w dniu 30 maja odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Wydziału, podczas którego cieszyliśmy się z tak ważnego dla społeczności Wydziału jubileuszu 18-lecia, byliśmy dumni, że było tak liczne i w końcu, że był z nami prof. Jerzy Sołdek, twórca Wydziału Informatyki.

18 lat WI ZUT

Historia Wydziału Informatyki nierozerwalnie związana jest z Profesorem Jerzym Sołdkiem, i odwrotnie – losy i życie Profesora Sołdka ściśle związane są z informatyką i Wydziałem. Symbolem tego związku jest nadanie auli 126 w budynku WI2 imienia Profesora Jerzego Sołdka oraz umieszczenie tam tablicy pamiątkowej, której odsłonięcia osobiście dokonał sam Profesor.

W imieniu własnym, a także władz i całej społeczności Wydziału dziękuję za obecność podczas tak ważnej dla nas rocznicy, za ciepłe słowa i życzenia, te wyrażone oficjalnie i te wypowiedziane mniej oficjalnie w kuluarach podczas osobistych rozmów.

Dziękuję także za życzenia i słowa uznania dla dotychczasowej pozycji Wydziału wypowiedziane lub przekazane nam przez JM Rektora, Prorektorów, Dziekanów, gości z Uniwersytetu Szczecińskiego i Akademii Morskiej w Szczecinie, przedstawicieli władz lokalnych, reprezentantów szczecińskich szkół oraz przedstawicieli szczecińskich firm.

18-lecie Wydziału było także okazją do spotkania dawnych pracowników Wydziału, którzy przeszli na zasłużoną emeryturę lub nadal aktywnie pracują, prowadząc często z sukcesem własne firmy. Bardzo dziękuję im za przyjęcie zaproszenia i liczny udział w uroczystości.

Serdeczne podziękowania kieruję do członków Komitetu Organizacyjnego obchodów 18-lecia, pracowników i studentów Wydziału. Dzięki ich zaangażowaniu, wysiłkowi i pomocy uroczystości przebiegły bez żadnych zakłóceń (nawet tort nie roztopił się i świetnie smakował!).

W mojej ocenie (i mam nadzieję, że także Państwa) Wydział wydoroślał. Nie tylko dlatego, że ma 18 lat, ale przede wszystkim dlatego, że mamy ugruntowaną pozycję w środowisku naukowym, dydaktycznym i biznesowym. Pozycja ta mobilizuje nas do ciągłego podnoszenia naszej doskonałości dydaktycznej i doskonałości naukowo-dydaktycznej. Stąd, pomimo różnych zagrożeń, nie boimy się przyszłości. Przyszłość już jest w murach Wydziału Informatyki, a my przyglądamy się jej z wielkim zaciekawieniem.

Uroczystości 18-lecia Wydziału to już historia, uwieczniona na zdjęciach dostępnych w galerii www.wi.zut.edu.pl/galeria-wi-zut/18-lat-wizut.
Warto do nich sięgnąć i pamiętać o nich, gdy spotkamy się na kolejnej rocznicy Wydziału.

Z poważaniem,
Dziekan Wydziału Informatyki