WIZUT / Biblioteka
Środa, 18 stycznia 2017 • imieniny: Małgorzaty, Piotra

 

Stałe godziny otwarcia:
DZIEŃ GODZINY
poniedziałek - czwartek 900-1700
piątek 900-1500
sobota* 1000-1400

Adres:
ul. Żołnierska 49
71-210 Szczecin
tel. +48 91 449 56 05
e-mail: biblioteka@wi.zut.edu.pl

* Soboty zjazdowe w semestrze zimowym 2016/2017:
październik: 8,15,22; listopad: 5,19,26; grudzień: 3,10,17; styczeń: 14,21,28.

Biblioteka Wydziału Informatyki ZUT
Wpisany przez Ewa Wyrzykowska | poniedziałek, 09 stycznia 2017 09:47

W ramach licencji ZUT mamy  dostęp do 91 e-booków z dziedziny informatyki i ekonomii, więcej na stronie:  http://www.bg.zut.edu.pl/modul/aktualnosci/zapraszamy-do-korzystania-z-internetowej-biblioteki-ebookow-nasbi/228/

 


Wpisany przez Ewa Wyrzykowska | czwartek, 29 października 2015 10:25

Informujemy, że zadłużenie czytelnika za niezwrócenie w terminie wypożyczonych materiałów bibliotecznych skutkuje dezaktywacją konta bibliotecznego, czyli pozbawieniem możliwości dokonywania dalszych wypożyczeń do momentu uregulowania płatności.

Wszelkie świadczenia pieniężne wobec biblioteki należy wnosić w formie przelewu bankowego lub elektronicznie na numer rachunku bankowego ZUT:
Bank Zachodni WBK nr 87 1090 0004 8098 0100 0000 0000
tytuł opłaty "zadłużenie wobec Biblioteki Głównej – imię i nazwisko, numer konta bibliotecznego, numer albumu studenta/doktoranta"

Potwierdzenie przelewu należy dostarczyć osobiście do Wypożyczalni (ul. Ku Słońcu 140) lub przesłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Wpisany przez Barbara Pius | czwartek, 05 stycznia 2017 09:50

https://static01.helion.com.pl/global/okladki/326x466/apokal.jpgStaw czoło apokalipsie zombie!

Przygotuj się na moment, gdy świat opanują mordercze umarlaki, a dostęp do wszelkich zasobów zostanie ograniczony! Aby przeżyć, trzeba wiedzieć, jak zabezpieczyć swoją bazę, monitorować otoczenie, komunikować się z sojusznikami i zapewnić elektryczność. Zdobądź niezbędne do przetrwania umiejętności! Z tym przewodnikiem przetrwania dowiesz się, jak podłączyć przewód do zacisku śrubowego, posługiwać się lutownicą, piłą, wiertarką i dłutem, nie będziesz się bać komponentów elektronicznych.

W niniejszej książce znajdziesz szereg projektów, które mają umożliwić przetrwanie czasu apokalipsy, ale okażą się przydatne również w czasie pokoju. Ten zaskakujący i dość niecodzienny podręcznik pozwala na praktyczne nauczenie się podstaw elektroniki w najlepszy z możliwych sposobów: poprzez własnoręczne wykonywanie przeróżnych urządzeń i systemów do generowania prądu, do monitorowania otoczenia i ostrzegania przed intruzami, a także do komunikowania się z przyjaciółmi. Do wykonania tych urządzeń posłużą m.in. akumulator samochodowy, dynamo czy panele fotowoltaiczne, a w roli modułów sterujących wystąpią popularne płytki Raspberry Pi i Arduino.

Przykładowe projekty:

 • generowanie prądu z wykorzystaniem światła słonecznego lub siły własnych mięśni,
 • wykrywanie intruza czujnikiem ruchu,
 • zdalnie sterowany zamek do drzwi i czujnik otwarcia drzwi,
 • budowa centrum dowodzenia — zbieranie danych z wielu systemów i wyświetlanie ich na jednym ekranie,
 • radiolatarnia i skaner radiowy.

Sprawdź, jak przetrwać apokalipsę dzięki lutownicy i popularnym płytkom!

http://helion.pl/ksiazki/apokalipsa-zombie-nadchodzi-obron-swoja-baze-za-pomoca-prostych-obwodow-arduino-i-raspberry-pi-simon-monk,apokal.htm


Wpisany przez Barbara Pius | czwartek, 05 stycznia 2017 09:47

https://static01.helion.com.pl/global/okladki/326x466/pythip.jpgPython ma wszechstronne zastosowania: nadaje się do tworzenia gier, aplikacji sieciowych, do wdrażania indywidualnych rozwiązań biznesowych, do różnych celów naukowych czy do rozmaitych innych praktycznych rozwiązań. Jest językiem umożliwiającym pisanie przejrzystego, zwięzłego kodu, który przy tym jest łatwy w konserwacji i pozwala na sprawne rozwijanie oprogramowania. Jeśli chcesz zacząć szybko pisać funkcjonujący, efektywny kod i tworzyć działające aplikacje, to Python jest świetnym wyborem.

Niniejsza książka jest zwięzłym, praktycznym podręcznikiem programowania w Pythonie, dzięki któremu gruntownie opanujesz podstawy języka i nabierzesz dobrych nawyków w programowaniu. Szybko będziesz mógł skoncentrować się na praktycznej stronie realizacji projektów, a nowo poznane koncepcje wypróbujesz przez rozwiązywanie konkretnych problemów. W taki sposób przygotujesz się do nauki zaawansowanych technik Pythona.

Najważniejsze zagadnienia omówione w książce:

 • podstawowe koncepcje programowania
 • praktyczne sposoby obsługi błędów i testowania kodu
 • biblioteki i narzędzia Pythona, takie jak matplotlib, NumPy i Pygal
 • praca z danymi i generowanie interaktywnych wizualizacji
 • tworzenie praktycznych aplikacji od podstaw i ich wdrażanie na serwerach WWW
 • możliwe problemy i sposoby ich rozwiązywania

Przekonaj się, jak szybko zaczniesz tworzyć świetne aplikacje w Pythonie!

http://helion.pl/ksiazki/python-instrukcje-dla-programisty-eric-matthes,pythip.htm


Wpisany przez Barbara Pius | czwartek, 05 stycznia 2017 09:39

https://static01.helion.com.pl/global/okladki/326x466/jsf22m.jpgJavaServer Faces (JSF) 2.2 jest dziś najważniejszym frameworkiem służącym do budowy internetowych interfejsów użytkownika aplikacji sieciowych i stanowi podstawowy komponent platformy Java Enterprise Edition. W porównaniu z poprzednimi wydaniami JSF 2.2 został wzbogacony o wiele nowych funkcjonalności. Z pewnością przydadzą się one programistom i znacznie podniosą efektywność pracy nad aplikacjami.

Niniejsza książka jest skierowana do programistów korzystających z JSF. Przedstawiono w niej wszystkie istotne zagadnienia związane z tworzeniem aplikacji za pomocą JSF 2.2. Czytelnik z pewnością doceni zarówno przejrzyste instrukcje, pozwalające na pełne wykorzystanie możliwości JSF 2.2, jak i liczne ćwiczenia, które będą stanowić doskonałą pomoc w tworzeniu imponujących aplikacji internetowych.

W książce omówiono:

 • język wyrażeń (EL) z uwzględnieniem najważniejszych aspektów EL 2.2 oraz EL 3.0
 • zagadnienia związane z komunikacją w JSF oraz z zasięgami JSF 2.2
 • artefakty JSF i ich konfigurację
 • język HTML5, technologię AJAX oraz pojęcie stanu widoku JSF
 • tworzenie komponentów niestandardowych i komponentów złożonych
 • tematykę technologii Facelet

JavaServer Faces 2.2 — to framework dla mistrzów programowania w Javie!

http://helion.pl/ksiazki/javaserver-faces-2-2-mistrzowskie-programowanie-anghel-leonard,jsf22m.htmStrona 1 z 154

VALID CSS   |   VALID XHTML