WIZUT / Biblioteka
Niedziela, 23 października 2016 • imieniny: Marleny, Seweryna

 

Stałe godziny otwarcia:
DZIEŃ GODZINY
poniedziałek - czwartek 900-1700
piątek 900-1500
sobota* 1000-1400

Adres:
ul. Żołnierska 49
71-210 Szczecin
tel. +48 91 449 56 05
e-mail: biblioteka@wi.zut.edu.pl

* Soboty zjazdowe w semestrze zimowym 2016/2017:
październik: 8,15,22; listopad: 5,19,26; grudzień: 3,10,17; styczeń: 14,21,28.

Biblioteka Wydziału Informatyki ZUT
Wpisany przez Ewa Wyrzykowska | czwartek, 29 października 2015 10:25

Informujemy, że zadłużenie czytelnika za niezwrócenie w terminie wypożyczonych materiałów bibliotecznych skutkuje dezaktywacją konta bibliotecznego, czyli pozbawieniem możliwości dokonywania dalszych wypożyczeń do momentu uregulowania płatności.

Wszelkie świadczenia pieniężne wobec biblioteki należy wnosić w formie przelewu bankowego lub elektronicznie na numer rachunku bankowego ZUT:
Bank Zachodni WBK nr 87 1090 0004 8098 0100 0000 0000
tytuł opłaty "zadłużenie wobec Biblioteki Głównej – imię i nazwisko, numer konta bibliotecznego, numer albumu studenta/doktoranta"

Potwierdzenie przelewu należy dostarczyć osobiście do Wypożyczalni (ul. Ku Słońcu 140) lub przesłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Wpisany przez Barbara Pius | czwartek, 20 października 2016 11:38

https://static01.helion.com.pl/global/okladki/326x466/bdddzi.jpgRozwój technik BDD jest odpowiedzią na poważny problem, z którym muszą się zmierzyć zespoły rozwijające oprogramowanie. Tym problemem jest skuteczne komunikowanie i zrozumienie się nawzajem. Jeśli jesteś kierownikiem projektu, musisz jakoś skłonić programistę do pisania testów, namówić testera do zaakceptowania tych testów i przekonać inwestora, że coś, co nie jest kodem produkcyjnym, może mieć swoją wartość. Okazuje się, że kluczem do sukcesu jest doprowadzenie do sytuacji, w której każdy rozumie, do czego ma służyć aplikacja, jak się ma zachować i jakie są jej kluczowe funkcje. Świetnym narzędziem ułatwiającym taką pracę jest technika BDD — obszerny zbiór najlepszych praktyk i narzędzi wspomagających analizę wymagań i automatyzację testów.

Książka, którą trzymasz w dłoni, stanowi przegląd praktyk BDD na wszystkich poziomach procesu rozwoju oprogramowania. Znajdziesz w niej informacje na temat odkrywania i określania wysokopoziomowych wymagań, implementacji funkcji aplikacji oraz pisania automatycznych testów akceptacyjnych i jednostkowych. Jest ona niezastąpionym przewodnikiem dla analityków biznesowych i deweloperów, testerów, a przede wszystkim liderów i menedżerów projektów.

http://helion.pl/ksiazki/bdd-w-dzialaniu-sterowanie-zachowaniem-w-rozwoju-aplikacji-john-ferguson-smart,bdddzi.htm


Wpisany przez Barbara Pius | czwartek, 20 października 2016 11:13

Książka wyjaśnia, jak profesjonalnie złożyć tekst i przygotować publikację do druku. Zawiera m.in. krótką historię pisma i technik składu. Udziela odpowiedzi na pytanie: co sprawia, że tekst jest złożony poprawnie bądź niepoprawnie? Pokazuje, jak zarządzać fontami we wszystkich systemach operacyjnych oraz jak radzić sobie z niechętnymi do współpracy programami edytorskimi i graficznymi. Omawia wszystkie pułapki składu. Udziela praktycznych wskazówek dotyczących kompozycji.
Niezastąpiona pomoc dla studentów szkół artystycznych, edytorów, zawodowych projektantów, drukarzy, poligrafów oraz specjalistów od komunikacji wizualnej i marketingu.

http://www.czystywarsztat.pl/ksiazka.php?id_ksiazki=2


Wpisany przez Barbara Pius | czwartek, 20 października 2016 11:09

Praca składa się z pięciu rozdziałów. W pierwszym rozdziale wskazano na specyfikę oprogramowania i organizacji wytwarzającej je. Rozważania odniesiono do systemów zarządzania jakością, podejmując ich charakterystykę za pomocą czterech aspektów: funkcjonalnego, procesowego, instrumentalnego, instytucjonalnego. W drugim rozdziale opierając się na takich samych aspektach dokonano opisu systemów zarządzania wiedzą. W trzecim rozdziale dokonano opisu wzajemnych relacji pomiędzy systemami zarządzania jakością i systemami zarządzania wiedzą. Rezultatem rozważań jest przedstawiona koncepcja sposobu budowy SZW dla OWO stosujących SZJ. W czwartym rozdziale omówiono elementy składowe wspomnianej koncepcji. Można do nich zaliczyć: przedstawienie głównych procesów za pomocą modelu semantycznego, zaprezentowanie map poszczególnych procesów, opracowanie potencjalnych decyzji jako sposobu lokalizowania wiedzy, zdefiniowanie elementów wiedzy, wskazanie na wybrane narzędzia pozwalające na pozyskiwanie wiedzy w OWO stosującej SZJ traktowany jako osnowa SZW. W piątym rozdziale skupiono się na weryfikacji przedstawionej koncepcji sposobu budowy SZW dla OWO stosujących SZJ. Dla tych potrzeb jest zaprezentowana koncepcja badania empirycznego wraz z odpowiednimi rygorami (podanymi przez R. K. Yina) prowadzenie badań z zastosowaniem metody case study. Uwzględniono siedem case study. W zakończeniu pracy przywołano istotne elementy prowadzonego wywodu wraz ze wskazaniem rezultatów (osiągniętych wyników) pracy. (fragment tekstu)

http://yadda.icm.edu.pl/yadda/element/bwmeta1.element.ekon-element-000171246663


Wpisany przez Barbara Pius | wtorek, 11 października 2016 09:14

https://static01.helion.com.pl/global/okladki/326x466/and6p3.jpgW 2015 roku pod kontrolą Androida pracowało ok. 80% smartfonów. Serwis Google Play odnotowuje miliardy pobrań najróżniejszych aplikacji dla tego systemu. Coraz więcej różnych urządzeń wyposaża się w Androida i są to również roboty, silniki odrzutowe, satelity NASA, lodówki, telewizory, kamery, urządzenia medyczne, systemy samochodowe i wiele innych. Wygląda na to, że Android opanuje internet rzeczy, a przed programistami androidowych aplikacji otworzą się niespotykane dotąd możliwości.

Niniejsza książka stanowi solidne kompendium wiedzy dla osób profesjonalnie tworzących aplikacje dla Androida w jego najnowszej, 6. wersji. Autorzy przyjęli analizę aplikacji jako metodę nauki — wszystkie rozwiązania i technologie są opisywane w kontekście kompletnych, działających aplikacji, których dobór umożliwił przedstawienie najważniejszych funkcji i interfejsów programistycznych systemu Android. Dzięki tej książce błyskawicznie nauczysz się wszystkiego, co jest niezbędne do rozpoczęcia w pełni samodzielnej pracy w Android Studio i Android 6 SDK.

Najważniejsze zagadnienia:

  • analiza aplikacji dla Androida, jej działanie i budowa;
  • zasady projektowania aplikacji w specyfikacji material design wprowadzonej przez Google;
  • obsługa bibliotek i zapewnienie zgodności nowych aplikacji ze starszymi wersjami Androida;
  • testowanie aplikacji w urządzeniach, emulatorach i za pomocą Cloud Test Lab;
  • technologie przydatne dla obsługi systemów Android Wear i Android TV;
  • umieszczanie aplikacji w serwisie Google Play, jej promocja i rozpowszechnianie.

http://helion.pl/ksiazki/android-6-dla-programistow-techniki-tworzenia-aplikacji-wydanie-iii-paul-deitel-harvey-deitel-alexander-wald,and6p3.htm


Strona 1 z 149

VALID CSS   |   VALID XHTML