WIZUT / Biblioteka
Piątek, 30 września 2016 • imieniny: Honoriusza, Wery

 

Stałe godziny otwarcia:
DZIEŃ GODZINY
poniedziałek - czwartek 900-1700
piątek 900-1500
sobota* 1000-1400

Adres:
ul. Żołnierska 49
71-210 Szczecin
tel. +48 91 449 56 05
e-mail: biblioteka@wi.zut.edu.pl

* Soboty zjazdowe w semestrze zimowym 2016/2017:
październik: 8,15,22; listopad: 5,19,26; grudzień: 3,10,17; styczeń: 14,21,28.

Biblioteka Wydziału Informatyki ZUT
Wpisany przez Ewa Wyrzykowska | piątek, 10 czerwca 2016 13:11

 

5.09 - 30.09.16   czynne od 9.00 do 15.00

W soboty w okresie lipiec - wrzesień BWI nieczynna


Wpisany przez Ewa Wyrzykowska | czwartek, 29 października 2015 10:25

Informujemy, że zadłużenie czytelnika za niezwrócenie w terminie wypożyczonych materiałów bibliotecznych skutkuje dezaktywacją konta bibliotecznego, czyli pozbawieniem możliwości dokonywania dalszych wypożyczeń do momentu uregulowania płatności.

Wszelkie świadczenia pieniężne wobec biblioteki należy wnosić w formie przelewu bankowego lub elektronicznie na numer rachunku bankowego ZUT:
Bank Zachodni WBK nr 87 1090 0004 8098 0100 0000 0000
tytuł opłaty "zadłużenie wobec Biblioteki Głównej – imię i nazwisko, numer konta bibliotecznego, numer albumu studenta/doktoranta"

Potwierdzenie przelewu należy dostarczyć osobiście do Wypożyczalni (ul. Ku Słońcu 140) lub przesłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Wpisany przez Barbara Pius | czwartek, 08 września 2016 10:26

https://static01.helion.com.pl/global/okladki/326x466/twbeap.jpgW tej książce znajdziesz omówienie dwunastu najbardziej typowych błędów programistycznych, wystawiających serwis internetowy na ataki hakerów. W każdym rozdziale prezentowana jest inna klasa błędów – na przykładach pochodzących z realnych, działających w sieci aplikacji — wraz ze sposobami zaradzenia tym błędom na etapie projektowania lub poprawiania strony WWW. Znajdziesz tu opis kwestii dotyczących kontroli dostępu do danych, wstrzykiwania kodu, przechowywania haseł użytkowników, właściwej autoryzacji, błędów transakcyjnych. Dowiesz się, jak zabezpieczać serwis przed atakami na sesję i na logowanie, atakami XSS czy Path Traversal. Jeśli tylko znasz PHP, MySQL, HTML i CSS w stopniu pozwalającym zaprojektować serwis internetowy, ta książka może uchronić Cię przed wieloma przykrymi niespodziankami… -- tekst pochodzi ze strony helion.pl

 

 

 

http://helion.pl/ksiazki/tworzenie-bezpiecznych-aplikacji-internetowych-z-przykladami-w-php-marcin-lis,twbeap.htm

 


Wpisany przez Barbara Pius | czwartek, 08 września 2016 10:23

Android Studio obejmuje Android Studio i jego bogate narzędzia ekosystemu, w tym Git i Gradle: ta książka omawia Android Studio współpracuje z Git dla kontroli źródła i Gradle, kompilacji i testowania narzędzi. Ponadto, ta książka pokazuje, jak rozwinąć / współpracować z pilotem Git internetowych usług hostingowych, takich jak GitHub i Bitbucket. Cztery kompletne projekty Android towarzyszą tej objętości i są dostępne do pobrania w publicznym repozytorium Git.

Dzięki tej książce dowiesz się najnowsze i najbardziej wydajne narzędzia w ekosystemie narzędzi Android i najlepszych praktyk w zakresie rozwoju aplikacji Android. Będziesz mógł zabrać Kodeksu Labs jako szablony lub ramy do ponownego wykorzystania i dostosowania do własnych podobnych aplikacjach.

Android Studio jest intuicyjny, bogate i niezwykle wyrozumiałe zintegrowane środowisko programistyczne (IDE). Ten IDE jest bardziej wydajne i łatwiejsze w użyciu dla aplikacji Android kreacji niż Eclipse. Z tej książki można szybko opanować Android Studio i zmaksymalizować Android czas rozwoju. Kod źródłowy na zdalnym hostingiem usługi skierowany jest do najnowszego Androida wydaniu Studio w wersji 1.2

 

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.apress.com/9781430266013&prev=searchWpisany przez Barbara Pius | czwartek, 08 września 2016 10:10

Elektronika i automatyka stosowane obecnie szeroko we wszystkich sferach ludzkiej działalności niosą za sobą coraz większe wymagania co do produktów z branży elektronicznej. Z jednej strony ma to związek ze wzrostem ważności i złożoności realizowanych zadań, a z drugiej – z koniecznością polepszenia takich charakterystyk, jak szybkość działania, niezawodność, pobór mocy, gabaryty, koszt i inne. Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest szerokie wykorzystanie programowalnych układów logicznych (PLD – Programmable Logic Devices).
Układy PLD są nowoczesną bazą technologiczną, charakteryzującą się elastycznością układów dużej skali integracji i dostępnością do automatycznych systemów projektowania. Główną cechą układów PLD, odróżniającą je od innych jest możliwość ich zaprogramowania w celu wykonania funkcji zadanych przez ich użytkownika. Współczesne PLD charakteryzują się niskim kosztem, wysoką szybkością działania, dużymi możliwościami funkcjonalnymi, możliwością wielokrotnego programowania, niskim poborem mocy i innymi cechami, przy czym czas opracowywania nawet dość złożonych projektów realizowanych w strukturach PLD może być znacznie skrócony. Potwierdzeniem wzrastającego znaczenia układów PLD jest pojawianie się nowych, coraz bardziej skomplikowanych i niezawodnych architektur rodzin PLD oraz stale rosnąca produkcja układów programowalnych.
Obecnie pojawia się również tendencja zastosowania układów PLD wykonujących funkcję mikrokontrolerów i mikroprocesorów, w tym specjalizowanych, np. do cyfrowego przetwarzania sygnałów.
Przy opracowywaniu złożonych systemów cyfrowych w strukturach PLD projektant często spotyka się koniecznością zaprojektowania oryginalnych układów cyfrowych: układów kombinacyjnych, automatów skończonych, układów sterowania logicznego i innych. Stosowanie do tego celu przemysłowych pakietów wspomagających projektowanie jest często mało efektywne. Taka sytuacja jest spowodowana następującymi przyczynami:
• ograniczonym czasem opracowywania systemów w sytuacji wprowadzenia nowej rodziny układów PLD (głównym zadaniem pakietu przemysłowego jest przystosowanie go do nowej rodziny PLD, a nie realizacja oryginalnych metod syntezy);
• wykorzystywanie w pakietach przemysłowych, przede wszystkim, tradycyjnych metod syntezy logicznej;
• brak doświadczenia projektujących pakiety przemysłowe w dziedzinie syntezy logicznej i inne.

http://ksiegarnia.edu.pl/p4399,synteza-logiczna-ukladow-cyfrowych-w-strukturach-programowalnych.html


Strona 1 z 148

VALID CSS   |   VALID XHTML