e-Dziekanat

Kontrast:   Czcionka:
Czwartek, 21 września 2017 • imieniny: Jonasza, Mateusza
Business Hours

We wtorek 7 czerwca 2016 roku o godzinie 10.15 w sali 227 WI2 odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości pod tytułem " Dlaczego świetne pomysły na biznes są warte 0 zł? "

Inkubatory AIP to praktyczna szkoła robienia biznesu. W Szczecinie już od 5 lat pomaga osobom chcącym założyć swoją firmę, zacząć legalnie prowadzić własny biznes bez zbędnych kosztów i ryzyka. Dzięki współpracy z Inkubatorami, każda osoba może zacząć swoją przygodę z biznesem, bez konieczności rejestracji własnej działalności oraz otrzymując niezbędne wsparcie, tak bardzo potrzebne na początku.

Spotkanie poprowadzą Kaja Rempel i Jakub Witkowski. Kaja opowie o tym po co pracować „na swoim”, czym są startupy, dlaczego dobry pomysł to nie wszystko i jak można łatwo zacząć własny biznes dzięki Inkubatorom. Kuba opowie o tym jak trafił na AIP, dlaczego je wybrał i jaką wartość mu daje, a także czy warto testować swoje pomysły na biznes w AIP.

Serdecznie zapraszamy studentów do aktywnego uczestnictwa.

 

We wtorek 10 maja 2016 roku o godzinie 10.15 w sali 227 WI2 odbędzie się spotkanie z firmą brigtONE pod tytułem: 
Rapid UI prototyping using Qt Quick / Szybkie prototypowanie interfejsu użytkownika przy użyciu Qt Quick.

Agenda spotkania:
1. Programowanie imperatywne a deklaratywne

2. Krótka charakterystyka QML i Qt Quick

3. Qt na docelowym urządzeniu embedded Raspberry Pi 2:

 • jak przygotować środowisko,
 • cross kompilacja
 • deployment przez SSH

4. Tworzenie UI w trakcie wykładu, omawiane będą m.in.:

 • pozycjonowanie
 • properties, sygnały i sloty
 • tworzenie obiektów w QML
 • animacje
 • listview
 • implementacja logiki - JavaScript vs C++
 • integracja QML z C++

Spotkanie poprowadzi mgr inż. Michał Majeran.

Serdecznie zapraszamy studentów do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu.


 

3. Business Hours: Wszystko o tworzeniu gier
poniedziałek, 14 marca 2016

Business Hours - REC Global

We wtorek 15 marca 2016 roku o godz. 10.15 w sali 227 WI2 odbędzie się spotkanie z firmą REC - a GlobalLogic company.

Temat spotkania: "Wszystko co chcielibyście wiedzieć o tworzeniu gier, ale baliście się zapytać".

Spotkanie poprowadzi Jacek Szydłowski.

Serdecznie zapraszamy studentów do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu.

 

Business Hours - REC Global

We wtorek 23 lutego 2016 roku o godz. 10.15 w sali 227 WI2 odbędzie się spotkanie z firmą REC - a GlobalLogic company.

Tematem spotkania będzie miniADAS, czyli jak zbudować własne, zdalnie sterowane auto.

Spotkanie poprowadzi Piotr Łukiewski i Tomasz Chłopek.

Serdecznie zapraszamy studentów do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu.

Business Hours - REC 2016.02.23

 

5. Akademia C# - rozdanie certyfikatów
piątek, 15 stycznia 2016

We wtorek 26.01.2016 o godz.10:15 w sali 227 WI2 w ramach Business Hours odbędzie się już ostatnie spotkanie z cyklu Akademia C#.

Podczas spotkania przekażemy Wam wyniki testu, który pisaliście w ostatnim tygodniu. Dodatkowo wszystkie osoby, którym udało się pozytywnie zaliczyć test otrzymają od nas certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w warsztatach.

Więcej szczegółów u Grupy.NET - dotnet.zut.edu.pl.

Akademia C#

 

6. Akademia C# - zaliczenie warsztatów
piątek, 15 stycznia 2016

We wtorek 19.01.2016 o godz.10:15 w sali 227 WI2 w ramach Business Hours odbędzie się przedostatnie spotkanie z cyklu Akademia C#.

Na najbliższym spotkaniu zostanie przeprowadzony test kończący cykl warsztatów. Do testu mogą przystąpić jedynie osoby, które uczestniczyły w warsztatach i brały w nich czynny udział. Lista osób mogących przystąpić do testu znajduje się na stronie www.dotnet.zut.edu.pl.

Akademia C# jest dedykowana przede wszystkim studentom, którzy rozpoczęli studia na naszym Wydziale. Zapraszamy również studentów innych lat, którzy chcą lepiej poznać C#.

Więcej szczegółów u Grupy.NET - dotnet.zut.edu.pl.

Akademia C#

 

7. Akademia C# - spotkanie 6
poniedziałek, 07 grudnia 2015

We wtorek 8.12.2015 o godz.10:15 w sali 227 WI2 w ramach Business Hours odbyło się szóste spotkanie z cyklu Akademia C#.

Spotkanie poprowadził gość specjalny - Kamil Twarogal, osoba z wieloletnim doświadczeniem w zakresie technologii .NET. Podczas spotkania prowadzący omówił obsługę wyjątków, eventy oraz delegaty. Dodatkowo na spotkaniu pojawiły się informacje na temat możliwych praktyk i staży.


Akademia C# jest dedykowana przede wszystkim studentom, którzy rozpoczęli studia na naszym Wydziale. Zapraszamy również studentów innych lat, którzy chcą lepiej poznać C#.

Więcej szczegółów u Grupy.NETdotnet.zut.edu.pl

 

W ramach Business Hours we wtorek 8.12.2015 o godz. 10:15 w sali 126WI2 odbyło się 3. spotkanie z firmą BLStream. Spotkanie poprowadził Hubert Taler.

Hubert na co dzień pracuje nad projektami software'owymi realizowanymi w technologiach Microsoft .NET ale nie stroni od żadnej technologii. Ma też spore doświadczenie w projektowaniu i programowaniu baz danych, a nawet realizował projekt w Javie na urządzenia z Androidem. Fan dobrych wzorców projektowych, testów jednostkowych, projektów open source oraz integracji zupełnie, wydawało by się, różnych systemów.
Czas wolny stara się spędzać z rodziną, czytając książki lub wyjeżdżając na weekend z miasta.

Hubert opowiedział o frameworku .NET jako nowoczesnym środowisku pracy programisty. Na wykładzie pojawiły się ciekawostki na temat historii .NET, pokazane zostały narzędzia, które Microsoft dostarcza programistom oraz spoglądano w przyszłość na kolejną wersję języka C#. Na końcu uczestnicy uruchomili Visual Studio i razem główkowali nad ciekawymi problemami w kodzie.

 

9. Business Hours - ObjectConnect
poniedziałek, 08 czerwca 2015

kanBo

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Business Hours”, które odbędzie się we wtorek 9.06.2015 o godzinie 10.30 w auli 227 WI2.
Gościć będziemy pracowników firmy ObjectConnect, którzy opowiedzą jak wygląda tworzenie środowiska pracy dla pokolenia „Digital Natives” oraz co to jest „Digital Workplace” i jaką wartość wnosi do firm.

Jeżeli urodziłeś się, a Internet już był? Nauczyłeś rodziców obsługi Smartfona? FaceBook i Social Media to Twoje podstawowe źródło informacji? Przyjdź koniecznie, aby posłuchać i zobaczyć, jak pasja zmienia się w produkt. Spotkanie poprowadzą: Arkadiusz Gos – KanBo Ewangelista oraz Paweł Sołtysiak - student studiów magisterskich WIZUT i programista w firmie ObjectConnect.

Fotoreportaż

 

10. Business Hours - brightONE
poniedziałek, 01 czerwca 2015

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Business Hours”, które odbędzie się we wtorek 2.06.2015 o godzinie 10.30 w auli 227 WI2.

 

Gościć będziemy pracowników firmy brightONE, którzy przedstawią rozwój systemów embedded w branży automotive oraz opowiedzą o wyzwaniach jakie wiążą się z pracą w takich projektach oraz o typowych i nietypowych zadaniach z jakimi mogą się spotkać pracownicy firmy.

Fotoreportaż

 

11. Business Hours - NCDC
poniedziałek, 25 maja 2015

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Business Hours”, które odbędzie się we wtorek 26.05.2015 o godzinie 10.30 w auli 227 WI2.

Gościć będziemy firmę Nordic Consulting & Development Company specjalizującą się w produkcji rozwiązań informatycznych dla branży ubezpieczeniowej.

Tematem prezentacji będą skalowalne aplikacje biznesowe w Oracle ADF - wymagania stawiane aplikacjom biznesowym oraz praktyczne zastosowanie na przykładzie systemu centralnego ubezpieczalni.

Fotoreportaż

 

12. Business Hours - Asseco Poland
sobota, 09 maja 2015

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Business Hours, które odbędzie się 12 maja o godzinie 10:30 w auli 227 WI2. Gościć będziemy pracowników firmy Asseco Poland S.A.:

 • Sebastiana Tołłoczko, kierownika Zespołu Wytwarzania Oprogramowania, osobę o wieloletnim doświadczeniu programistycznym, uczestniczącą w projektach o bardzo różnorodnej specyfice,
 • Pawła Moskowicza, kierownika Projektów, osobę z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu projektów informatycznych, wykorzystującą w pracy zawodowej najpopularniejsze metodyki zarządzania,
 • Pawła Kośmickiego, studenta Wydziału Informatyki ZUT w Szczecinie, partnera programu Asseco 3P.

Serdecznie zapraszamy studentów i pracowników naszego Wydziału do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu.

fotoreportaż

 

13. Business Hours - Primaco
poniedziałek, 04 maja 2015

Business Hours - PrimacoZapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Business Hours”, które odbędzie się we wtorek 5.05.2015 o godzinie 10.30 w auli 227 WI2. Gościć będziemy firmę Primaco, która jest czołowym integratorem systemów informatycznych do zarządzania przedsiębiorstwem firmy Comarch największego Polskiego producenta oprogramowania. Firma przedstawi prezentację pt.: "Czy samo ERP to nie za mało?".

fotoreportaż

 

14. Business Hours - REC Global
poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Business Hours - REC GlobalZapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Business Hours”, które odbędzie się we wtorek 28.04.2015 o godzinie 10.30 w auli 227 WI2. Gościć będziemy firmę REC Global, która przedstawi realia technicznych rozmów rekrutacyjnych na szczecińskim rynku pracy.

fotoreportaż

 

15. Business Hours - Tieto Poland
piątek, 10 kwietnia 2015

Tieto PolandTieto

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Business Hours”, które odbędzie się we wtorek 14.04.2015 o godzinie 10.30 w auli 227 WI2. Gościć będziemy firmę Tieto Poland, która przedstawi zagadnienie Open Source w Biznesie. Zapraszamy studentów i pracowników do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu.

 

16. Business Hours - Unizeto Technologies
poniedziałek, 30 marca 2015

Business Hours Unizeto Technologies

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Business Hours”, które odbędzie się we wtorek 31.03.2015 o godzinie 10.30 w auli 227 WI2. Gościć będziemy długoletniego partnera Wydziału - firmę Unizeto Technologies.

Firma składa się z pięciu obszarów biznesowych:

 1. Fabryka Oprogramowania - obszar odpowiedzialny za wytwarzanie oprogramowania dla sektora biznesowego i publicznego;
 2. Podpis Elektroniczny - obszar odpowiedzialny za dostarczanie usług zaufania, w tym podpisu elektronicznego;
 3. Korespondencja Masowa - obszar odpowiedzialny za wydruki masowe i fakturowanie elektroniczne;
 4. Centrum Danych - obszar oferujący platformę UniCloud, system UniBackup oraz usługi hostingowe;
 5. Szkolenia - obszar oferujący bogatą paletę szkoleń dla developerów i administratorów.

Tematem wtorkowego wystąpienia będzie R&D w obszarach Security & Mobility. Zapraszamy studentów i pracowników do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu.

 

Jutrzejsze spotkanie (24.03.2015) w ramach Business Hours odbędzie się wyjątkowo w godz. 15.00 - 20.00 w Technoparku Pomerania przy ulicy Cyfrowej w Szczecinie. Spotkanie jest częścią dwudniowej uroczystości otwarcia Technoparku Pomerania - największej inwestycji infrastrukturalnej Miasta Szczecin, ukierunkowanej na wspieranie rozwoju innowacyjnej przedsiębiorczości.

W programie wydarzenia:

 1. Pokaz nowinek technologicznych - drony, drukarka 3D, PastGuide - wirtualny wehikuł czasu, roboty, smartwatch, iBeacony, Bitcoiny, gry 3D, prototypy wybranych aplikacji firm IT (budynek F2 i F3)
 2. Wernisaż sztuki
  • Landescape - nowoczesna rzeźba w przestrzeni publicznej - Monika Szpener (budynek F3)
  • AdObBi - Adoptowalny Obiekt Biurowy - Andrzej Golc (budynek F3)
  • Wielkoformatowe malarstwo ścienne  - Wojciech Koniuszek, Piotr Ledóchowski (budynek F2)
 3. Koncert - Chorzy na Odrę, Kępisty Quartet, Bubliczki, Michał Grobelny, OHO!KOKO (budynek F2, atrium)

Zachęcamy studentów i pracowników do udziału w tym wydarzeniu.

 

18. Business Hours - Squiz Poland
poniedziałek, 16 marca 2015

squizZapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Business Hours”, które odbędzie się we wtorek 17.03.2015 o godzinie 10.30 w auli 227 WI2. Gościć będziemy firmę Squiz Poland.

Zapraszamy studentów i pracowników do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu.

 

19. Business Hours - BLStream
poniedziałek, 09 marca 2015

BLStreamZapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Business Hours”, które odbędzie się we wtorek 10.03.2015 o godzinie 10.30 w auli 227 WI2. Gościć będziemy długoletniego partnera Wydziału - firmę BLStream specjalizującą się w zaawansowanych rozwiązaniach mobilnych, webowych, a także czysto serwerowych.

Oprócz prezentacji działalności firmy przedstawione zostaną również dwa tematy techniczne:

 1. Internet of Things oraz
 2. Simple web application architecture.

Zapraszamy studentów i pracowników do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu.

 

20. Business Hours - Consileon Polska
piątek, 27 lutego 2015

consileonZapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „Business Hours”, które odbędzie się we wtorek 3.03.2015 o godzinie 10.30 w auli 227 WI2. Gościem Wydziału będzie firma Consileon Polska świadcząca szeroki zakres usług outsourcingu oraz consultingu.

"Consileon Polska to przede wszystkim ludzie, ludzie gotowi wykonywać zadania niestandardowe a dzięki temu tworzyć rzeczy niezwykłe i szyte na miarę potrzeb naszych klientów. Nasze bogate doświadczenie oraz szeroka wiedza ekspercka gwarantują, że rozwiązanie będziemy tworzyć wspólnie z naszym klientem. Korzyści wynikające z takiego modelu współpracy to między innymi lepsze dopasowanie produktu do potrzeb. Dbamy by to, co wspólnie tworzymy pomagało klientowi osiągać przewagę konkurencyjną."

fotogaleria

 

stat=43551