Środa, 20 września 2017 • imieniny: Eustachego, Filipiny

Wizyta uczniów z technikum Informatycznego SCI

W dniu 8 lutego 2017 roku w ramach współpracy WI ZUT z Technikum Informatycznym SCI, mającej na celu zapewnienie nieustannego podnoszenia jakości kształcenia,  dla 12 uczniów Technikum Informatycznego SCI na Wydziale Informatyki ZUT w Szczecinie zostały przeprowadzone zajęcia laboratoryjne pt. „Badania wybranych parametrów statycznych i dynamicznych bramek”.

Wizyta uczniów z technikum Informatycznego SCI

Fotoreportaż z wizyty

W ramach zajęć uczniowie klas pierwszych mieli okazję wcielić się w rolę studentów pierwszego roku na Wydziale Informatyki.

Podczas zajęć uczniowie mogli w praktyce zaobserwować działanie scalonych układów logicznych wykonanych w technologii TTL, co pozwoliło poszerzyć ich wiedzę teoretyczną na temat działania układów cyfrowych. W zajęciach brali udział zdolni pierwszoklasiści i w pełni oraz wzorowo zrealizowali plan zajęć przygotowany dla swoich starszych kolegów i koleżanek będących na studiach.

Laboratorium przygotowane zostało w ramach bazy laboratoryjnej Katedry Architektury Komputerów i Teleinformatyki i poprowadziła je Pani dr Małgorzata Pelczar wraz z Panem mgr inż. Jarosławem Fastowiczem.