2015:03:272015:03:282015:03:292015:03:302015:03:312015:04:012015:04:022015:04:03
Piątek, 27 marca 2015 • imieniny: Ernesta, Lidii • dzień tygodnia nieparzystego
Home / Praktyki zawodowe
Praktyki zawodowe

PRAKTYKI 2014

Email Drukuj PDF

Procedura odbycia praktyki dla studentów Wydziału Informatyki ZUT.

  1. Poszukiwanie miejsca praktyki - student powinien wytypować firmy, instytucje, których działalność pokrywa się z kierunkiem studiów. Ramowy program praktyki zawodowej dostępny jest na stronie wydziału w zakładce studenci/praktyki zawodowe. Student powinien uzyskać wstępną zgodę na odbycie bezpłatnej praktyki.

  2. Podpisanie umowy o realizację praktyki – pomiędzy Uczelnią a Podmiotem Zewnętrznym, w 2 egzemplarzach. Umowę przygotowuje i podpisuje ze strony uczelni pełnomocnik dziekana ds. praktyk. Jest ona podstawą do rozpoczęcia praktyki zgodnie z terminem w niej zawartym.

  3. Odbycie praktyki. Praktyka powinna odbyć się w czasie wakacji i trwać 6 tygodni (240 h) dla studiów S1/N1 lub 4 tygodnie (160 h) w przypadku studiów S2/N2. Praktyki rozliczane są na 7. semestrze na studiach 1. stopnia, a na 3. semestrze na studiach magisterskich.. Student powinien być ubezpieczony od NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) i prowadzić Dziennik Praktyki dostępny na stronie wydziału

  4. Zaliczenie praktyki. Praktykę zalicza pełnomocnik na podstawie podpisanej umowy oraz wypełnionego i potwierdzonego przez pracodawcę dziennika praktyk dokonując wpisu na karcie zaliczeń i w indeksie (także na str. 82 indeksu, na której należy wpisać dane firmy/instytucji)

Możliwe jest zwolnienie z praktyki studentów, którzy są zatrudnieni w firmach zgodnie z kierunkiem studiowania lub uczestniczyli w projektach (odpowiednia uchwała Rady Instytutu w tej sprawie jest na stronie internetowej)

Pełnomocnik Dziekana ds. praktyk zawodowych dr inż. Leszek Drobiazgiewicz, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , pok. 24 WI1)

 

Praktyki zawodowe

Email Drukuj PDF

Podstawy prawne

 

Dokumenty do pobrania

icon Dziennik praktyki WI ZUT format - DOC

icon Dziennik praktyki WI ZUT format - PDF

icon Potwierdzenie realizacji praktyki WI ZUT - DOC

icon Potwierdzenie realizacji praktyki WI ZUT - PDF

icon Skierowanie na praktykę zawodowę - DOC

icon Skierowanie na praktykę zawodową - PDF

icon Umowa o realizacje praktyki - DOC

icon Umowa o realizację praktyki - PDF

 

Dyżur Opiekuna  ds. praktyk studenckich

Leszek Drobiazgiewicz, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

pokój 24 ul. Żołnierska 49

Serdecznie zapraszam studentów celem dopełnienia wszelkich formalności związanych z odbywaniem praktyki.

Polecam przydatny link o praktykach studenckich: http://www.nauka.gov.pl/praktyki

 

Oferty praktyk