e-Dziekanat

Kontrast:   Czcionka:
Czwartek, 17 sierpnia 2017 • imieniny: Jacka, Anity
Praktyki zawodowe
Pełnomocnik ds. praktyk zawodowych PDF Drukuj Email
środa, 21 grudnia 2016 11:14

Pełnomocnik dziekana ds. praktyk i współpracy z otoczeniem,  dr inż. Anna Barcz, zaprasza w sprawie praktyk od 5 września 2017 roku.

 
PRAKTYKI PDF Drukuj Email
środa, 29 maja 2013 08:55

Praktyki krok po kroku:

  1. Poszukiwanie miejsca praktyki - student powinien wytypować firmy, instytucje, których działalność pokrywa się z kierunkiem studiów. Ramowy program praktyki zawodowej dostępny jest na stronie wydziału w zakładce studenci/praktyki zawodowe. Student powinien uzyskać wstępną zgodę na odbycie praktyki i dostarczyć do Pełnomocnika ds. praktyk wypełnioną "Deklarację przyjęcia na praktykę zawodową".
  2. Podpisanie umowy o realizację praktyki – pomiędzy Uczelnią a Podmiotem Zewnętrznym, w 2 egzemplarzach. Skierowanie na praktykę zawodową i Umowę przygotowuje i podpisuje ze strony uczelni pełnomocnik dziekana ds. praktyk. Jest ona podstawą do rozpoczęcia praktyki zgodnie z terminem w niej zawartym.
  3. Odbycie praktyki.
  • Tydzień praktyki zawodowej równoznaczny jest z 40-godzinnym tygodniem pracy.
  • Praktyka powinna trwać 6 tygodni (240 h) dla studiów S1/N1 lub 4 tygodnie (160 h) w przypadku studiów S2/N2. Praktyki rozliczane są na 7. semestrze na studiach 1. stopnia na kierunku Informatyka i Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, na 5. semestrze dla studentów Inżynierii Cyfryzacji, a na 3. semestrze na studiach magisterskich. Student powinien być ubezpieczony od NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) i prowadzić "Dziennik Praktyki" dostępny na stronie wydziału.
  1. Zaliczenie praktyki. Praktykę zalicza, dokonując wpisu w e-Dziekanacie, pełnomocnik na podstawie "Potwierdzenia odbycia praktyki zawodowej" oraz "Dziennika praktyki", w którym powinna być wystawiona ocena dokonana przez opiekuna praktyki ze strony pracodawcy.

Student może ubiegać się o zwolnienie z odbycia praktyki zawodowej, gdy udokumentuje:

  • co najmniej półroczne doświadczenie zawodowe (wynikające z umowy o pracę, umowy cywilno-prawnej, wolontariatu) zgodne z ramowym programem praktyki w okresie dwóch ostatnich lat kalendarzowych,
  • co najmniej roczne prowadzenie działalności gospodarczej zgodnej z programem praktyki, potwierdzone wykonanymi zleceniami,
  • uczestnictwo w projekcie realizowanym w ramach współpracy firm z Wydziałem Informatyki (Uczelnią),
  • zaliczenie praktyki w ramach innego kierunku studiów o ile programy obu praktyk są zbieżne

i złoży "Wniosek o zwolnienie z praktyki zawodowej".

 
Praktyki zawodowe PDF Drukuj Email
piątek, 15 czerwca 2012 08:00

Podstawy prawne

 

Dokumenty do pobrania

icon Dziennik praktyki WI ZUT format - DOC

icon Dziennik praktyki WI ZUT format - PDF

icon Potwierdzenie realizacji praktyki WI ZUT - DOC

icon Potwierdzenie realizacji praktyki WI ZUT - PDF

Dyżur Opiekuna  ds. praktyk studenckich

Anna Barcz, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

pokój 28 ul. Żołnierska 49

Serdecznie zapraszam studentów celem dopełnienia wszelkich formalności związanych z odbywaniem praktyki.

 

Oferty praktyk

 


stat=839931