e-Dziekanat

Kontrast:   Czcionka:
Czwartek, 21 września 2017 • imieniny: Jonasza, Mateusza

Informacje z firm należących do Rady KAWI

6. Konferencja Innovation@Amazon 30.09

2017-09-09 :: maciek :: Aktualności, wydarzenia-it, amazon innovation, konferencja amazon

Netcamp

Fundacja Netcamp została community partnerem Innovation@Amazon – konferencji technologicznej organizowanej przez Amazon Development Center w Gdańsku 30 września

Na scenie pojawią się m.in. takie gwiazdy jak Jeff Barr, Julien Simon, Hasan Sawaf i inni. Amazon łączy ze sobą czołowych inżynierów z Amazon Development Center z całego świata, którzy  przeprowadzą Was przez najgorętsze, aktualne tematy techniczne, takie jak:

Czytaj całość...

7. SLUSH, Startup Sauna i Junction czyli HACK TOUR Europe w Gdańsku

2017-09-01 :: maciek :: Aktualności, wydarzenia-it

Netcamp

Chcesz rozwinąć swój startup ?  Jesteś programistą gotowym podjąć wyzwanie?  Weź udział w wydarzeniu „HACK TOUR” które już 13 września odbędzie się w O4 w Olivia Business Centre.  SLUSH, Startup Sauna i Junction  znane w świecie startupów, programistów i innowacji wydarzenia połączyły siły i wspólnie podróżują po Europie, dając uczestnikom szansę na międzynarodowy rozwój .

Przedstawiciele fińskiego ekosystemu startupowego, jednego z najlepszych na świecie, wspólnie ze środowiskiem startupowym z północnej Polski: O4, Black Pearls VC, Startup Poland, Project Startup, 3camp, Olcamp, Netcamp, Exea Smart Space – inkubator nowych technologii, pracują nad trzecią edycję wydarzenia, które może zmienić życie niejednego startupowca i programisty. Dwie poprzednie zakończyły się sukcesem, który wg przedstawicieli Startup Sauny mierzony jest stopniem zintegrowania i współpracy lokalnej społeczności innowatorów.

– Wciąż dyskutuje się o tym, gdzie jest najlepszy klimat dla startupów, mierząc go wielkością inwestycji. W krajach nordyckich mieszka zaledwie 3% mieszkańców Europy, a generują one inwestycje na poziomie 50 miliardów Euro. Uważamy, że kluczem są współpraca i synergia. Wspólna wizyta trzech najważniejszych startupowych inicjatyw fińskich ma być klasycznym pokazem tego, jak my w Finlandii rozumiemy budowanie społeczności – mówi Jan Bubienczyk ze Startup Sauny.

– Bardzo cenimy sobie w O4 odwiedziny naszych fińskich przyjaciół. To wydarzenie, które nie tylko doskonale podsumowuje aktualny stan lokalnej startuposfery, ale też pozytywnie integruje całe nasze środowisko. Poza tym dobrze jest co jakiś czas przejrzeć się w cudzych oczach; mówię to zarówno z punktu widzenia całej społeczności, jak i poszczególnych, prezentowanych innowacji. Jak na igrzyskach, wygraną jest sam udział, dzięki możliwości bezpośredniej, szczerej rozmowy z ludźmi, którzy mają praktycznie nieograniczone możliwości wsparcia pomysłu a nawet pomoc w podbiciu globalnego rynku.– mówi Marta Moksa, Managing Director O4, współorganizatorka Hack Tour 2017

Startupy: międzynarodowi inwestorzy na wyciągnięcie ręki

Czytaj całość...

stat=43637