e-Dziekanat

Kontrast:   Czcionka:
Poniedziałek, 26 czerwca 2017 • imieniny: Jana, Pawła

Ogłoszenia dla studentów

IAI Webcamp #3

Szukasz praktyki, stażu, pracy? Chcesz się rozwijać w branży IT i podnosić swoje kompetencje? Zgłoś się już dziś i weź udział w IAI Webcamp #3.
IAI Webcamp to bezpłatne warsztaty organizowane przez zespół programistów i webdeveloperów z IAI S.A. lidera w branży sklepów internetowych w Polsce i Europie.
Warsztaty odbędą się w dniach 03 – 07 lipca 2017 w Technoparku Pomerania.

IAI Webcamp #3

Co należy zrobić, aby dostać się na IAI Webcamp #3?
Wystarczy wypełnić quiz na stronie www.webcamp.iai-shop.com, podając swoje dane osobowe i odpowiedzieć na pytania z zakresu podstaw programowania stron internetowych. Zgłoszenia
należy wysłać najpóźniej do 26 czerwca 2017.

Informacje: www.webcamp.iai-shop.com

Zgłaszanie problemów

Zgłaszanie problemów dotyczących usług, programów, systemów można dokonywać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres helpdesk @ wi.zut.edu.pl

Proszę w treści maila opisać problem - podać sposób kontaktu - miejsce awarii - nr inwentarzowy (jeśli jest)

 

Admin

II edycji Konkursu o Staż – Rozwój Kadr sektora kosmicznego

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wraz ze Związkiem Pracodawców Sektora Kosmicznego serdecznie zapraszają do udziału w II edycji Konkursu o Staż – Rozwój Kadr sektora kosmicznego, który kierowany jest do absolwentów i młodych naukowców.

Kosmiczny staż - plakat

Celem konkursu jest kształcenie i rozwój młodej kadry w sektorze kosmicznym oraz wsparcie transferu wiedzy pomiędzy uczelniami a firmami sektora kosmicznego. W tegorocznej edycji udział weźmie  15 firm i instytutów badawczych. Konkurs składa się z dwóch etapów – pierwszy z nich kierowany jest do firm i rozpoczął się 19 maja br. Drugi etap dedykowany jest absolwentom z tytułem magistra, inżyniera lub magistra inżyniera, osobom z otwartym przewodem doktorskim oraz młodym naukowcom z tytułem magistra, inżyniera lub magistra inżyniera, doktora nauk technicznych, społecznych lub ekonomicznych, którzy nie ukończyli 35. roku życia. Etap ten zostanie zainaugurowany 2 czerwca 2017 roku.

Nagrodami w II edycji Konkursu o Staż – Rozwój Kadr sektora kosmicznego są sześciomiesięczne staże w firmach i instytutach badawczych sektora kosmicznego. Przyszły stażysta będzie zatrudniony na umowę zlecenie przy wynagrodzeniu od 4 do 5 tys. zł brutto. Na uwagę zasługuje fakt, że 85% laureatów poprzedniej edycji konkursu znalazło stałe zatrudnienie w firmach, w których wcześniej odbywało staż.

Organizatorzy zachęcają zainteresowanych do udziału poprzez wysłanie swoich Curriculum Vitae (CV) na elektroniczny adres poczty Biura Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego:biuro@space.biz.pldo dnia 16 czerwca 2017 roku do godz. 15.00. Ze względów organizacyjnych prosimy o wpisywanie tematu wiadomości: KONKURS O STAŻ, natomiast w nazwie CV imię i nazwisko osoby wraz z nazwą wybranego podmiotu z dopiskiem Konkurs o Staż.
Jednocześnie informujemy, że wszystkie dostępne dokumenty konkursowe znajdują się na stronie internetowej: www.space.biz.pl .

Wave&Go - zagłosuj na projekt studentów Wydziału Informatyki

Wave&Go

Zachęcamy do głosowania na projekt Wave&Go przygotowany przez studentów Wydziału Informatyki: Macieja Bartłomiejczyka, Mikołaja Kłosowskiego i Patryka Krawczyka w ramach konkursu bankITup - Bank2030.

Głównym celem projektu Wave&GO jest wprowadzenie możliwości wykonywania płatności poprzez zbliżenie dłoni do terminala płatniczego.

Wave&GO oparte jest o wykorzystanie miniaturowego, podskórnego chipa NFC NTAG216 o rozmiarach 2.12 x 12 [mm]. Komunikacja możliwa jest zarówno za pośrednictwem klasycznego terminalu płatniczego jak i z wykorzystaniem telefonu wyposażonego w NFC.

Podczas 24h studenci WI wykonali skalowalną architekturę serwerową, aplikację webową, aplikację mobilną, symulator terminala płatniczego oraz protokół uwierzytelniania.

Studenci WI dostrzegają duże szanse na wdrożenie swojego pomysłu. "Niewątpliwie zaletą naszego rozwiązania jest zgodność z aktualnie wykorzystywaną infrastrukturą. Płatności Wave&GO wykorzystują dokładnie ten sam terminal, który znany jest klientom ze zbliżeniowych transakcji kartą i w który wyposażony jest niemal każdy sklep." - wyjaśniają twórcy Wave&Go.

Link do głosowania: https://challengerocket.com/pl/MaciejBartlomiejczyk/Wave-and-GO-4b19b5.html

Firma IDEE - zaproszenie na spotkanie

IDEE logo

18 maja 2017 roku o godz. 16:15 w sali 14WI2 zapraszamy na spotkanie z firmą IDEE Spółka Jawna. Firma zajmuje się opracowywaniem i wdrażaniem systemów elektronicznej archiwizacjii obiegu dokumentów w integracji z wieloma systemami dziedzinowymi oraz zaawansowanymi  systemami ERP klienta.

Firma projektuje i wdraża systemy fizycznej kontroli dostępu obiektów przemysłowych i budynków biurowych. Wdraża własne aplikacje wspomagające i zabezpieczające procesy produkcyjne. Opracowuje własne rozwiązania automatyki przemysłowej.  W gronie stałych klientów firmy znajdują się przedsiębiorstwa krajowe oraz międzynarodowe o rozwiniętej sieci zakładów i filii.W bieżącym roku uruchamiana jest działalność firmy na rynkach europejskich.

Jeśli posiadasz kompetencje z zakresu programowania w językach wysokiego poziomu (C#, Java, JavaScript), technologii webowych, obsługi webserwisów w dowolnym języku, wykorzystania IDE - VisualStudio, Eclipse, NetBeans, InteliJ oraz kompetencje z zakresu baz danych i tworzenia zapytań w języku T-SQL (MsSQL, MySQL, Oracle, PostgreSQL) sprawdź co oferuje firma IDEE.

icon Firma IDEE - profil kandydata do działu IT

Zmiany w planie

Informacje

Aktualności ZUT - Zakwalifikowanie studenta ZUT do Akademii EFCAktualności ZUT • Zakwalifikowanie studenta ZUT do Akademii EFC

2017:06:23 Aktualności ZUT - Zakwalifikowanie studenta ZUT do Akademii EFC

Link: http://www.zut.edu.pl/z...ut-do-akademii-efc.html

W dniach 4-7 czerwca 2017 roku, na VII Europejskim Kongresie Finansowym (Akademia EFC) oraz na...

Więcej...

Aktualności ZUT - Wyróżnienie dla doktoranta Instytutu Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska WTiICh w konkursie Oddziału PAN w GdańskuAktualności ZUT • Wyróżnienie dla doktoranta Instytutu Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska WTiICh w konkursie Oddziału PAN w Gdańsku

2017:06:23 | Aktualności ZUT Aktualności ZUT - Wyróżnienie dla doktoranta Instytutu Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska WTiICh w konkursie Oddziału PAN w Gdańsku

Link: http://www.zut.edu.pl/z...ialu-pan-w-gdansku.html

Z przyjemnością informujemy, że postanowieniem Komisji oceniających prace w tegorocznym Konkursie...

Więcej...

Aktualności ZUT - III miejsce w konkursie „Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki” dla naukowców z Wydziału ElektrycznegoAktualności ZUT • III miejsce w konkursie „Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki” dla naukowców z Wydziału Elektrycznego

2017:06:23 | Aktualności ZUT Aktualności ZUT - III miejsce w konkursie „Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki” dla naukowców z Wydziału Elektrycznego

Link: http://www.we.zut.edu.p...wydzialu-elektrycznego/

za wynalazek „Maszyna elektryczna o wzbudzeniu hybrydowym do pojazdów elektrycznych i elektrowni...

 - 24. konkurs w ramach Inicjatywy CORNET • 24. konkurs w ramach Inicjatywy CORNET

2017:06:13 | askrobek  - 24. konkurs w ramach Inicjatywy CORNET

Link: https://innowacje.zut.e...amach-inicjatywy-cornet

24. konkurs w ramach Inicjatywy CORNET

Badania na potrzeby danej branży są badaniami przeprowadzanymi na użytek szerokiej grupy przedsiębiorstw, w szczególności mikro, małych i średnich (MŚP). Badania są inicjowane przez zrzeszenia firm i często przeprowadzane przez wyspecjalizowane jednostki naukowe działające na rzecz konkretnego sektora przemysłowego. Obejmują głównie prace rozwojowe.

Nabór wniosków będzie trwał do 27 września 2017 r. Równolegle do wniosku międzynarodowego, polski Wnioskodawca (zrzeszenie będące partnerem międzynarodowego konsorcjum badawczego) składa do NCBR wniosek krajowy o dofinansowanie projektu w wersji elektronicznej do 27 września 2017 r. oraz w wersji papierowej 4 października 2017 r. 

Więcej informacji na stronie NCBR.

cornet.jpg

Więcej...

 - Aplikacja studenta ZUT znalazła zastosowanie w profesjonalnych akcjach ratunkowych • Aplikacja studenta ZUT znalazła zastosowanie w profesjonalnych akcjach ratunkowych

2017:06:07 | hdyba  - Aplikacja studenta ZUT znalazła zastosowanie w profesjonalnych akcjach ratunkowych

Link: https://innowacje.zut.e...ych-akcjach-ratunkowych

Aplikacja studenta ZUT znalazła zastosowanie w profesjonalnych akcjach ratunkowych

Do ćwiczeń, w których wykorzystywana była aplikacja, organizowanych przez grupę Zachodniopomorskie Psy Ratownicze - GPR OSP Wołczkowo oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Policach zaproszeni zostali również funkcjonariusze Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Wg wszystkich uczestników, zastosowanie rozwiązania studenta ZUT zwiększa szanse pozytywnego zakończenia akcji ratunkowej.

"Centrum akcji" to aplikacja utworzona w ramach kursu Samsung LABO. 

Gratulacje Kamil!

Źródło: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/144062,Innowacyjna-technologia-poszukiwawcza-testowana-przez-grupy-poszukiwawczo-ratown.html 
 

Więcej...

 - Dyżur ekspercki: „Finanse w Horyzoncie 2020” • Dyżur ekspercki: „Finanse w Horyzoncie 2020”

2017:06:07 | askrobek  - Dyżur ekspercki: „Finanse w Horyzoncie 2020”

Link: https://innowacje.zut.e...nanse-w-horyzoncie-2020

Dyżur ekspercki: „Finanse w Horyzoncie 2020”

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie ma ogromną przyjemność zaprosić Państwa na dyżur ekspercki pn. „Finanse w Horyzoncie 2020”, który odbędzie się 21 czerwca br., w godz. 08:00-15:00, w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie, w sali Przymierzalnia (p. 107) I piętro.

Spotkanie skierowane jest do podmiotów przygotowujących wnioski do Programu Ramowego Horyzont 2020 oraz jednostek realizujących już projekty, w szczególności do pracowników naukowych i administracyjnych uczelni wyższych oraz przedsiębiorców.

Uczestnictwo w dyżurze będzie doskonałą okazją do zapoznania się z najważniejszymi zasadami finansowymi obowiązującymi w programie Horyzont 2020. Dowiedzą się Państwo m.in.: jakie występują formy wykazywania kosztów, jakie są kryteria kwalifikowalności kosztów oraz co obejmują poszczególne kategorie kosztów bezpośrednich projektu, kiedy się uwalniają i na co można je przeznaczyć.

Dyżur ekspercki ma formę jednogodzinnych indywidualnych spotkań, podczas których nasz ekspert, Angelika Łysiak, wyjaśni wszystkie kwestie związane z finansami w Horyzoncie 2020.

Program szkolenia oraz rejestracja dostępne są TUTAJ.

O przyjęciu na dyżur ekspercki decyduje kolejność zgłoszeń. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu: e-mail: Angelika.Lysiak@zut.edu.pl lub tel.: 91 449 49 44. Po rejestracji prosimy o kontakt w celu ustalenia godziny konsultacji.

Więcej...stat=500399