e-Dziekanat

Kontrast:   Czcionka:
Sobota, 29 kwietnia 2017 • imieniny: Piotra, Rity

Ogłoszenia dla studentów

Zaprojektuj przestrzeń kampusu przy Żołnierskiej

Podziel się swoimi pomysłami na zagospodarowanie przestrzeni pomiędzy budynkami naszej Uczelni w kampusie przy ul. Żołnierskiej.

Opisz lub narysuj swoją wizję.

Pomysły będą bezcennym materiałem i inspiracją dla stworzenia studenckich wizji projektowych w czasie warsztatów Akademicka Przestrzeń Publiczna 12 - 15. 05.2017.

Prosimy o przesłanie ankiet na adres: olga.gazinska@zut.edu.pl lub złożenie ich w Dziekanatach poszczególnych jednostek do 09.05.2017.

icon Ankieta - projekt kampusu przy Żołnierskiej

Jak zbudować zaufanie do wirtualnej ochrony rzeczy osobistych?

RCIiTT ZUT wraz z Akademię Morską w Szczecinie zaprasza na warsztaty poświęcone design thinking, które odbędą się 9 maja 2017r.

Podczas intensywnego, jednodniowego warsztatu uczestnicy nie tylko poznają metodykę myślenia projektowego design thinking, ale także będą mogli przetestować ją w praktyce, opracowując rozwiązania dla realnego pomysłu biznesowego jednej ze szczecińskich firm. Warsztaty organizowane są w ramach ogólnopolskiego Festiwalu Myślenia Projektowego Design Thinking Week (8-14 maja 2017 r.)

Więcej informacji o warsztatach wraz z formularzem rejestracyjnym dostępne jest na stronie: https://innowacje.zut.edu.pl/wydarzenia/jak-zbudowac-zaufanie-do-wirtualnej-ochrony-rzeczy-osobistych

Napisz doskonały wniosek o stypendium Marii Skłodowskiej-Curie

Uczelnie na całym świecie stoją przed Tobą otworem!

Napisz doskonały wniosek o stypendium Marii Skłodowskiej-Curie.

RCIiTT ZUT zaprasza na spotkanie informacyjne poświęcone stypendiom indywidualnym Marii Skłodowskiej-Curie, które odbędzie się 16 maja 2017 r.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się jak aplikować o prestiżowe stypendia indywidualne Marii Skłodowskiej-Curie w Horyzoncie 2020. Wspierają one rozwój kreatywności i innowacyjnego potencjału doświadczonych naukowców poprzez pracę nad indywidualnym projektem badawczym poza granicami kraju. Stypendia mogą trwać od 12 do 36 m-cy i być realizowane we wszystkich jednostkach naukowych lub przedsiębiorstwach na świecie. Otrzymanie stypendium otwiera wiele drzwi w świecie nauki i jest krokiem milowym w karierze naukowej.

Więcej o informacji o planowanym spotkaniu i stypendiach Marii Skłodowskiej-Curie dostępne jest na stronie: https://innowacje.zut.edu.pl/aktualnosci/spotkanie-informacyjne-uczelnie-na-calym-swiecie-stoja-przed-toba-otworem-napisz-doskonaly-wniosek-o-stypendium-marii-sklodowskiej-curie

Microsoft Certified Solutions Associate: Windows Server 2016

Microsoft Certified Solutions Associate: Windows Server 2016

Na Wydziale Informatyki rozpoczął się pierwszy autoryzowany kurs 20740 ze ścieżki Microsoft Certified Solutions Associate: Windows Server 2016. W szkoleniu bierze udział 8 studentów ZUT. Cały  kurs składa się z 3 weekendowych spotkań (6 dni po 7 godzin).  Na pierwszy ogień poszły zagadnienia związane z instalacją serwerów i implementacją przestrzeni magazynowych. Podczas kolejnych weekendów będą poruszane zagadnienia konfiguracji i wdrożenia Hyper-V oraz kontenerów Dockera, a następnie zagadnienia implementacji klastra pracy awaryjnej oraz równoważenia obciążenia sieciowego. Każdy z uczestników samodzielnie wykonuje laboratoria na środowisku maszyn wirtualnych oraz w zagnieżdżonej wirtualizacji.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejne edycje autoryzowanych kursów Microsoft. Więcej informacji na stronie maciejroszkowski.pl

Akcja Akademik

Przypominamy studentom zamieszkującym domy studenckie, iż trwa „Akcja Akademik” i nabór wniosków studentów zainteresowanych zamieszkaniem w akademikach w roku akademickim 2017/2018.

Zgodnie z harmonogramem „Akcji” zapisy i składanie wniosków w administracji poszczególnych akademików dla studentów ZUT potrwa do 26.04.2017 r. (środa). Harmonogram wraz z wzorami aktualnych wniosków oraz zasady przyznawania akademików znajdują się na stronach: studentów zut.edu.pl/zut-studenci oraz Osiedla Akademickiego: osiedlestudenckie.zut.edu.pl

Zapraszamy!

Zmiany w planie

Uwaga studenci L_S2_I_W_01

2017-04-28 10:34:08 | Ewa Urban-Pilawka

 

 

Odrobienie zaległych zajęć z przedmiotu "Inwentyka" z prof. Antonim Wilińskim  odbędzie się  10.05.2017 (środa) o godz. 1600-1800 w s. 16.

Uwaga studenci S1_I_BP9_W_39_IK

2017-04-28 10:26:50 | Ewa Urban-Pilawka

Odrobienie zajęć z przedmiotu "Inżynieria kreatywności" z  prof. Antonim Wilińskim odbędzie się dnia 11.05.2017 godz. 1400 -1800 w s.14.

S3/ INF_Matematyka II

2017-04-27 12:34:07 | Malgorzata Mankowska

Zajęcia z prof. A.Piegatem z przedmiotu Matematyka II z dnia 29.04.2017 r. zostają przełożone na 13.05.2017 r. (sobota) godz. 13:30, s. 200.

Grupa lato_S2_I_W_01

2017-04-27 06:31:28 | Urszula Obszanska

Wykład "Kształtowanie emisji głosu" prowadzony przez dr hab. I. Wiśniewską -Salamon w dniu 04.05.2017 r. jest  odwołany. Wykład odbędzie się 09.05.2017 r. (wtorek), godz. 16:15, sala WI2-16.

mgr Tomasz Zawiślak

2017-04-26 09:33:15 | Renata Pendziwiater

w dniu 30.04.2017 r. (niedziela) zajęcia dydaktyczne z przedmiotu "Systemy internetowe"  prowadzone przez mgra Tomasza Zawiślaka dla grup: N1_I_L_21A (godz. 13.30)  oraz N1_I_L_21B ) godz. 15.10) zostają odwołane. Zajęcia dydaktyczne zostaną odpracowane w terminie ustalonym ze studentami.

Informacje

Aktualności ZUT - Strona ZUT laureatem VIII edycji konkursu Strona Internetowa bez BarierAktualności ZUT • Strona ZUT laureatem VIII edycji konkursu Strona Internetowa bez Barier

2017:04:28 Aktualności ZUT - Strona ZUT laureatem VIII edycji konkursu Strona Internetowa bez Barier

Link: http://www.zut.edu.pl/z...rnetowa-bez-barier.html

W dniu 25 kwietnia 2017 r. w gmachu Sejmu RP podczas konferencji Włączenie Cyfrowe odbyło się...

Więcej...

Aktualności ZUT - Wystawa malarstwa w Bibliotece GłównejAktualności ZUT • Wystawa malarstwa w Bibliotece Głównej

2017:04:27 Aktualności ZUT - Wystawa malarstwa w Bibliotece Głównej

Link: http://www.zut.edu.pl/z...bliotece-glownej-1.html

Biblioteka Główna ZUT zaprasza na wystawę malarstwa Ludmiły Sabadini.

Więcej...

Aktualności ZUT - Menadżer bibliografii Mendeley - szkolenieAktualności ZUT • Menadżer bibliografii Mendeley - szkolenie

2017:04:27 Aktualności ZUT - Menadżer bibliografii Mendeley - szkolenie

Link: http://www.zut.edu.pl/z...mendeley-szkolenie.html

Biblioteka Główna zaprasza na szkolenie dotyczące korzystania z menadżera bibliografii Mendeley.

Więcej...

Biblioteka WI - Zmiana godzin otwarcia BWIBiblioteka WI • Zmiana godzin otwarcia BWI

2017:04:25 | Ewa Wyrzykowska Biblioteka WI - Zmiana godzin otwarcia BWI

Link: http://www.wi.zut.edu.p...ana-godzin-otwarcia-bwi

Biblioteka WI 2 maja będzie nieczynna, 4 maja  czynna w godzinach 9.00-15.00.

Więcej...

Biblioteka WI - Mapowanie wrażeń. Kreowanie wartości przy pomocy ścieżek klienta, schematów usług i diagramówBiblioteka WI • Mapowanie wrażeń. Kreowanie wartości przy pomocy ścieżek klienta, schematów usług i diagramów

2017:04:04 | Barbara Pius Biblioteka WI - Mapowanie wrażeń. Kreowanie wartości przy pomocy ścieżek klienta, schematów usług i diagramów

Link: http://www.wi.zut.edu.p...matow-uslug-i-diagramow

https://static01.helion.com.pl/global/okladki/326x466/2b9540ff45935ad2018a1438a18ad073,mapwra.jpgSkupienie się organizacji na wewnętrznych procesach biznesowych może pomóc w uzyskaniu płynnej współpracy między poszczególnymi jej działami. Jeśli jednak mimo osiągnięcia takiej płynności klienci wciąż odczuwają frustrację i niezadowolenie z otrzymanego produktu czy usługi, oznacza to, że pojawił się poważny problem. Aby go rozwiązać, trzeba zmodyfikować sposób działania firmy, tak aby możliwe stało się spełnienie oczekiwań jej klientów. Diagramy synchronizacji i mapowanie wrażeń są doskonałą drogą do zdobycia wiedzy, co w tym celu należy zrobić.

Niniejsza książka jest wnikliwym i praktycznym podręcznikiem projektowania wrażeń użytkownika. Będzie niezastąpionym poradnikiem dla każdego, kto chce w swojej firmie uzyskać synchronizację świadomości organizacji z faktycznymi doświadczeniami jej klientów. Pokazano tu, jak oceniać swoją pozycję sprzedażową, jak osiągnąć synchronizację zespołów i poziomów organizacji, i wreszcie, jak posłużyć się wizualizacjami jako wspólnymi ramami odniesienia. Przedstawiono diagramy, które stanowią doskonały sposób wizualizowania wrażeń klientów. Dzięki opisanym tu narzędziom zaproponowanie udoskonaleń w działaniu firmy przyjdzie o wiele łatwiej.

http://helion.pl/ksiazki/mapowanie-wrazen-kreowanie-wartosci-przy-pomocy-sciezek-klienta-schematow-uslug-i-diagramow-jim-kalbach,mapwra.htm

Więcej...

Biblioteka WI - Myśl w języku Java! Nauka programowaniaBiblioteka WI • Myśl w języku Java! Nauka programowania

2017:04:04 | Barbara Pius Biblioteka WI - Myśl w języku Java! Nauka programowania

Link: http://www.wi.zut.edu.p...ava-nauka-programowania

https://static01.helion.com.pl/global/okladki/326x466/4bb08ef7300a5f1f5949cc16ae79b759,mysjav.jpgZacznij myśleć jak programista! Naucz się łączyć umiejętności płynące z różnych dziedzin: matematyki, inżynierii i nauk przyrodniczych. Różnorodna wiedza ułatwi Ci pokonywanie przeszkód w pracy programisty — dzięki niej zdefiniujesz problem i sformułujesz jasne i precyzyjne rozwiązanie. Jak się okazuje, te wszystkie trudne umiejętności można sobie przyswoić, ucząc się programowania. Znajomość języka Java stanie się dodatkową korzyścią — jest to język o ugruntowanej pozycji, lubiany, dojrzały i najzwyczajniej bardzo przydatny.

Trzymasz w ręku zwięzły podręcznik programowania napisany z myślą o osobach mających niewielkie lub zerowe doświadczenie w tej materii. Przedstawiono w nim najbardziej podstawowe zagadnienia, a poszczególne koncepcje zaprezentowano w logicznej kolejności. Sam język Java nie został może wyczerpująco opisany, jednak ważniejsze konstrukcje, strategie i techniki programistyczne zostały pokazane w bardzo zrozumiały i przystępny sposób. Poszczególne koncepcje zilustrowano praktycznymi przykładami kodu. Ten starannie przemyślany układ treści sprawi, że „myślenie jak informatyk” bardzo szybko przestanie być Twoim problemem!

http://helion.pl/ksiazki/mysl-w-jezyku-java-nauka-programowania-allen-b-downey-chris-mayfield,mysjav.htm

Więcej...

 - Spotkanie informacyjne: Uczelnie na całym świecie stoją przed Tobą otworem! Napisz doskonały wniosek o stypendium Marii Skłodowskiej-Curie • Spotkanie informacyjne: Uczelnie na całym świecie stoją przed Tobą otworem! Napisz doskonały wniosek o stypendium Marii Skłodowskiej-Curie

2017:04:24 | epazura - Spotkanie informacyjne: Uczelnie na całym świecie stoją przed Tobą otworem! Napisz doskonały wniosek o stypendium Marii Skłodowskiej-Curie

Link: https://innowacje.zut.e...arii-sklodowskiej-curie

Spotkanie informacyjne: "Uczelnie na całym świecie stoją przed Tobą otworem! Napisz doskonały wniosek o stypendium Marii Skłodowskiej-Curie"

Do 14 września 2017 r. trwa nabór wniosków o prestiżowe stypendia indywidualne Marii Skłodowskiej-Curie w Horyzoncie 2020. Ich celem jest rozwój kreatywności i innowacyjnego potencjału doświadczonych naukowców poprzez pracę nad indywidualnym projektem badawczym na uczelniach lub w przedsiębiorstwach w Europie i/lub poza jej granicami. Okres trwania stypendium może wynosić od 12 do 36 m-cy i może odbywać się we wszystkich jednostkach naukowych lub przedsiębiorstwach na świecie. Otrzymanie stypendium otwiera wiele drzwi w świecie nauki i jest krokiem milowym w karierze naukowej.

Więcej informacji na temat stypendiów TUTAJ.

Rejestracja i program szkolenia znajduje się TUTAJ.

W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z p. Edytą Pazurą-Umecką, e-mail: epazura@zut.edu.pl, 91 449 41 53.

Więcej...

 - Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich • Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich

2017:04:19 | mzieba - Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich

Link: https://innowacje.zut.e...z-funduszy-europejskich

Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich

W trakcie spotkania poznają Państwo:

 • kompleksową ofertę wsparcia z Programu Inteligentny Rozwój dla innowacyjnych inwestycji na każdym etapie rozwoju firmy: od startupu, poprzez działalność badawczo-rozwojową, przygotowanie do wdrożenia, inwestycje produktowe, na działaniach powdrożeniowych kończąc,
 • inne formy wsparcia dla innowacyjnych firm m.in. z programu regionalnego,
 • korzyści płynące z innowacyjnego podejścia do biznesu oraz możliwe formy zawiązywania partnerstw pomiędzy biznesem a nauką.

Po części prezentacyjnej zapraszamy na konsultacje indywidualne z ekspertami z instytucji, które na co dzień wdrażają Fundusze Europejskie.

 

Spotkanie jest organizowane we współpracy z: Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Bankiem Gospodarstwa Krajowego, PFR Ventures, Fundacją na rzecz Nauki Polskiej, Agencją Rozwoju Przemysłu, Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, Krajowym Punktem Kontaktowym ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej oraz Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie wraz z Regionalnym Punktem Kontaktowym Programów Ramowych Unii Europejskiej w Szczecinie.

 

Formularz rejestracyjny oraz więcej informacji o spotkaniu znajdą Państwo pod adresem: www.funduszeeuropejskie.gov.pl/firma-szczecin

 

Z uwagi na to, że liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

 

W przypadku pytań, prosimy o kontakt pod adresem e-mail: spotkaniaregionalne@mr.gov.pl

Więcej...

 - Warsztat: A Communication Toolbox for Science & Tech Entrepreneurs • Warsztat: A Communication Toolbox for Science & Tech Entrepreneurs

2017:04:18 | hdyba - Warsztat: A Communication Toolbox for Science & Tech Entrepreneurs

Link: https://innowacje.zut.e...ence-tech-entrepreneurs

Warsztat: A Communication Toolbox for Science & Tech Entrepreneurs

Whether you are a student, academic willing to commercialise your research or maybe early‐stage entrepreneur, change the manner how you communicate your inventions and ideas. The science & tech environment still nurtures a somewhat conservative communication culture. In this workshop, you will learn to apply a more modern mindset, as you are introduced to methods used by professionals in PR, advertising and journalism. The objectives of this event are focusing on:

 • Communication in general – five core principles
 • Rhetoric – a lightning introduction
 • The elevator pitch: how to prepare and use it
 • Some notes on LinkedIn
 • Effective business writing
 • The inverted pyramid style of writing (e.g. for press releases)

The workshops will be performed by Olle Bergman a Swedish communications consultant, educator and freelance writer. With a background in science & tech, he works for organisations like the Swedish Cancer Society, the automotive manufacturer Scania, the software company Softhouse and the medical university Karolinska Institutet. 

This lecture is a part of the IMAGINE IF! accelerator programme, designed to inspire and foster grassroots innovation. The business idea competition provides support, mentorship and opportunity to secure capital.

Please register on Eventbrite, only 20 spots available. FB link: A Communication Toolbox for Science & Tech Entrepreneurs

Więcej...stat=77411