e-Dziekanat

Kontrast:   Czcionka:
Piątek, 22 września 2017 • imieniny: Maurycego, Tomasza

Studia podyplomowe „Programowanie w szkole”

Email Drukuj PDF Google+ Twitter Facebook

Programowanie w szkole

Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zaprasza nauczycieli do podjęcia nauki na dwusemestralnym studium podyplomowym „Programowanie w szkole”, którego pierwsza edycja rozpocznie się w kwietniu 2017. Studium adresowane jest do edukatorów, którzy chcą wzbogacić swoje kompetencje o umiejętność programowania komputerów z użyciem nowoczesnych narzędzi przydatnych w praktyce nie tylko nauczyciela informatyki, ale również przedmiotowca, który w swojej pracy styka się z zagadnieniami obróbki informacji i wizualizacji danych.

Od kandydatów nie wymagamy niczego oprócz dyplomu ukończenia studiów wyższych, umiejętności posługiwania się komputerem osobistym i obeznania z typowymi systemami operacyjnymi. Jeśli nigdy nie programowałeś albo próbowałeś programować i zniechęciłeś się niepowodzeniami, to czekamy właśnie na ciebie. Jeśli programujesz w Pascalu albo C/C++, to też nie będziesz się nudzić, bo pokażemy ci język, który w ostatnich latach święci triumfy popularności niemal we wszystkich niszach zastosowań – ten język to Python, niedawno dodany do podstawy programowej. Jeśli twoi uczniowie są zbyt mali na to, by programować w „dorosłym” języku programowania, będziesz mógł wprowadzić ich w świat kodowania wykorzystując wizualne środowisko języka Scratch bądź też inteligentne, programowalne zabawki dydaktyczne – o tym też będzie mowa na naszych zajęciach. A wszystko to na solidnej podbudowie podstaw algorytmiki, bo niezależnie w czym i co programujesz, zaczynasz zawsze od algorytmu.

 

 

Całkowita odpłatność za 2 semestry zajęć wynosi 2200 zł, z możliwością płatności w dwóch równych ratach. Zajęcia będą prowadzone w systemie niestacjonarnym, w soboty i w niedziele w  obiektach Wydziału Informatyki ZUT w Szczecinie przy ul. Żołnierskiej 49/52.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela p. Sylwia Hardej, tel. 91 449 5662,

email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Procedura rekrutacji przeprowadzana jest drogą internetową poprzez formularz dostępny pod adresem https://rekrutacja.zut.edu.pl, a ze szczegółowym programem studium można zapoznać się na stronie http://krk.zut.edu.pl/pl/2016-2017/wydzial-informatyki/programowanie-w-szkole-NP/

Zapraszamy – decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona!

 

stat=51167