Seeds for the Future 2018

Program „Seeds for the Future” to międzynarodowa inicjatywa firmy Huawei, która ma na celu wspieranie edukacji technologicznej wśród studentów uczelni technicznych.

Dzięki programowi możliwe jest wyłonienie najzdolniejszych studentów oraz udostępnienie im wiedzy i doświadczenia ekspertów Huawei podczas warsztatów i szkoleń. Ponadto laureaci programu zyskują możliwość odbycia praktyk i rozwoju kariery w firmie Huawei Polska.

W ramach programu uczelnia organizuje konkurs. Dwóch najlepszych studentów weźmie udział w finale w którym z dwunastu uczelni z polski zostanie wyłonionych 8 laureatów.

Nagrodą dla laureatów są dwutygodniowe warsztaty technologiczne i kulturoznawcze w Chinach w maju br.

Każdy student ma za zadanie opracować pracę (od 4 do 7 stron) na jeden z Tematów Konkursowych.

1. 5G – ewolucja czy rewolucja w łączności bezprzewodowej.
2. Internet of Things – potencjał nowych urządzeń w gromadzeniu i wysyłaniu danych.
3. Smart City – współpraca biznesu i nauki na rzecz cyfryzacji.
4. Kierunki rozwoju cloud computing.
5. Safe City, czyli nowe granice bezpieczeństwa.

Szczegółowe informacje odnośnie prac konkursowych znajdują się w załączonych „Ramowych warunkach programu”.

Termin nadsyłania prac konkursowych: 19.03.2018r.

Koordynatorem programu z ramienia ZUT jest dr inż. Mirosław Mościcki.