Uczestnicy konferencji KESW 2017

W dniach 8-10 listopada 2017 Wydział informatyki ZUT zorganizował VIII konferencję KESW 2017 z cyklu: International Conference on Knowledge Engineering and Semantic Web (http://2017.kesw.ru/).

Konferencje serii KESW  są miejscem spotkań dla praktyków oraz badaczy zajmujących się obszarami  Linked Data, Semantic Web, przetwarzaniem języka naturalnego oraz BigData .

Na konferencję przysłanych zostało 58 artykułów badawczych po trzech recenzjach przyjętych zostało 28%. Około 95% uczestników KESW 2017 reprezentowało uczelnie i firmy spoza Polski.

Program konferencji można znaleźć na stronie: http://2017.kesw.ru/program/

W czasie konferencji zostały wygłoszone dwa referaty proszone. Pierwszy referat „A journey to cognitive supply networks of the future” prezentował Hans-Christian Brockmann. Jest on założycielem i prezesem firmy Eccenca GmbH zajmującej się optymalizacją przepływu informacji w łańcuchach dostaw w przemyśle motoryzacyjnym. Drugi referat został zaprezentowany przez Panią Profesor Maria Ganzha (Politechinka Warszawska), która bazując na wynikach projektu INTER-IoT (H2020) przedstawiła zagadnienie „Interoperability from semantic point of view”.

W konferencji przedstawione zostały wyniki projektów: SemData, SlideWiki, Big Data Europe, Open Budget, DALICC. Swoje rozwiązania związane z inżynierią wiedzy przedstawiały firmy: Metaphacts, VISmart, Bosch GmbH.

Nagrody przyznane dla najlepszych artykułów:

• Best paper award for Theory and Technology: Temporal Reasoning with Non-convex Intervals (Miguel Bento Alves, Carlos Viegas Damásio and Nuno Correia)
  • Best paper award for Research Design: Reducing the Degradation of Sentiment Analysis for Text Collections Spread over a Period of Time (Yuliya Rubtsova)
  • Best paper award for Societal Challenges: Ontology for Representing Human Needs (Soheil Human, Florian Fahrenbach, Florian Kragulj and Vadim Savenkov)

Organizatorzy konferencji KESW 2017:

• dr hab. inż. Przemysław Różewski (Przewodniczący konferencji),
  • mgr inż. Wojciech Sałabun,
  • dr inż. Magdalena Kieruzel, dr inż. Tomasz Lipczynski,

Sponsorzy:

STI International (Austria),  AKAENE Partners, s.r.o. (Czechy), VISmart Ltd. (Rosja), SlideWiki.eu (Projekt H2020)

Okładka książki KESW 2017