Zarządzeniem ministra nauki i szkolnictwa wyższego z 1 marca 2018 roku powołany został nowy skład zespołu doradczego – Rady Młodych Naukowców. W skład Rady Młodych Naukowców VI kadencji (od 1 marca 2018 do 1 marca 2020) weszło 18 młodych badaczy, wśród nich znalazł się mgr Wojciech Sałabun z Katedry Metod Sztucznej Inteligencji i Matematyki Stosowanej Wydziału Informatyki.

Do zadań Rady należy m.in. identyfikowanie istniejących i przyszłych barier rozwoju kariery młodych naukowców, przygotowywanie rekomendacji dotyczących instrumentów wspomagania kariery młodych badaczy oraz przybliżanie młodym uczonym mechanizmów finansowania nauki.

Gratulujemy!