Formularz wyszukiwania
Zaloguj
Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej
Digital Skills Accelerator

Każdy jest przekonany, że jego kompetencje cyfrowe są odpowiednio wysokie. Ale czy na pewno? Jak to sprawdzić? Co zrobić, jeśli okaże się, że jednak brakuje nam wiedzy w niektórych obszarach? Na takie pytania (i wiele innych) próbowali odpowiedzieć naukowcy realizujący projekt "Digital Skills Accelerator" włączając się do szerokiego nurtu badań nad poszukiwaniem sposobów na zbadanie poziomu kompetencji cyfrowych i wskazania obszarów, które wymagają większej uwagi w procesie uczenia się i nauczania.

Pracownicy Wydział Informatyki ZUT wraz z partnerami z Anglii, Belgii, Hiszpanii i Irlandii zbadali poziom kompetencji cyfrowych wśród wybranych grup społecznych i przeprowadzili wiele rozmów z ekspertami z różnych dziedzin. W wyniku prac powstało narzędzie on-line do testowania posiadanych umiejętności cyfrowych oraz zbiór rozwiązań (program nauczania, materiały edukacyjne, materiały e-learningowe), które mają przyczynić się do polepszenia kompetencji cyfrowych.

Wyniki projektu zostaną zaprezentowane podczas seminarium, które odbędzie się 3 kwietna 2019 roku na Wydziale Informatyki, ul. Żołnierska 52. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:30.

W trakcie seminarium będzie można zbadać swoje kompetencje cyfrowe (stoisko DSA na holu oraz na I piętrze, obok sali 126). Zapraszamy.

Wydarzenie można śledzić na: facebook.com

Projekt realizowany jest w ramach programu europejskiego Erasmus+, działanie: Szkolnictwo Wyższe. Seminarium będzie sfinansowane z funduszy Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+