Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej
r@bbIT-2022

8 czerwca 2022 roku Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie po raz siódmy gościł przyjaciół i znajomych r@bbIT’a.

Konferencja r@bbIT to prelekcje technologiczne, pokazy, targi pracy, a przede wszystkim przestrzeń do budowania relacji akademicko-biznesowych i niekończące się rozmowy, które w murach gościnnego Wydziału Informatyki często są tylko początkiem dalszej współpracy.  

Po dwuletniej przerwie, w Dzień Informatyka, na Wydziale Informatyki pojawiło się 20 wystawców oraz ponad tysiąc uczestników – studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy chcą swoje życie zawodowe związać z IT. 

W tym roku uczestnicy mogli wysłuchać 11 różnych prelekcji z szerokiego wachlarza tematów związanych z IT. Dla uczniów przygotowano trzy spotkania, które poprowadzili pracownicy Wydziału. Wykładowcy udzielili odpowiedzi na pytania o to jak projektować użyteczne aplikacje i czy informatyki musi być zwinny. Studenci III roku pochwalili się aplikacjami, które przygotowali w ramach przedmiotu "Warsztaty technologiczno-biznesowe" współprowadzonego przez ekspertów z firmy Tietoevry.

W tym roku byli z nami:  

  • GIGA Partnerzy: Apptimia, Demant Business Services, Kongsberg Maritime, NCDC, Tietoevry
  • MEGA Partnerzy: Asseco Data Systems, Avid Technology, Coloplast Business Centre, Consileon, Dotfusion,  GlobalLogic, GRYFTEC Embedded Systems, home.pl, Icotera, Intive, PSI, RayNET, Red Sky, Sollers Consulting
  • oraz Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, Akademicki Szczecin, klaster IT i infoludek.pl

Zdjęcia r@bbIT'2022: http://rabbit.zut.edu.pl/ 

Dziękujemy i zapraszamy za rok.