Krzysztof Palczewski i Patryk Pazura

Minister przyznał stypendia dla najzdolniejszych studentów w kraju. Wśród wyróżnionych znalazło się troje studentów naszej uczelni. Stypendium za wybitne osiągnięcia uzyskali Krzysztof Palczewski i Patryk Pazura (obaj Wydział Informatyki) oraz Katarzyna Wedler (Wydział Budownictwa i Architektury).

Krzysztof Palczewski, student na studiach I stopnia na Wydziale Informatyki, jest laureatem konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych (Seeds for Future 2017 i 2018). Jest również współautorem czterech artykułów naukowych oraz członkiem Zespołu Badawczego Inteligentnych Systemów Wspomagania Decyzji. Jako wykonawca, bierze aktywny udział w dwóch grantach Narodowego Centrum Nauki związanych z tematem podejmowania decyzji w problemach wielokryterialnych w warunkach niepewności. Opiekunem naukowym Krzysztofa Palczewskiego jest dr inż. Wojciech Sałabun.

W wolnych chwilach Krzysztof Palczewski maluje i rysuje, lubi podróżować, uczyć się języków, poznawać nowe kultury i zwiedzać nowe miejsca - niedawno wspiął się na Wielki Mur Chiński, pływał w ukrytym jeziorze w samym środku panamskiej dżungli, przetrwał 12 stopniowy w skali Beauforta sztorm na Morzu Filipińskim, przebywał też z rdzennymi Indianami na wyspach Kuna Yala.

Inż. Patryk Pazura, student na studiach II stopnia na Wydziale Informatyki, zajmuje się tematyką rozprzestrzeniania informacji w sieciach społecznych. Jest współautorem czterech publikacji naukowych, w tym wiodącym autorem w pracy "Increasing the Diffusional Characteristics of Networks Through Optimal Topology Changes within Sub-graphs", której wyniki były prezentowane na konferencji ASONAM w Kanadzie. Jest również wykonawcą w grancie badawczym Naukowego Centrum Nauki powiązanym z mediami społecznościowymi. Opiekunem naukowym Patryka Pazury jest dr. hab. inż. Jarosław Jankowski, prof. ZUT.

Patryk Pazura jestem fanem literatury Witolda Gombrowicza oraz Michaiła Bułhakowa, a w wolnym czasie gra na perkusji.

Rektorzy uczelni wyższych przedstawili 1 106 wniosków o przyznanie stypendium ministra za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2019/2020. W dyscyplinie informatyka techniczna i telekomunikacja stypendium otrzymało 11 studentów z całej Polski, w tym dwóch z Wydziału Informatyki ZUT.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.