Uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów na Wydziale Informatyki

1 grudnia 2018 roku odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów dla 201 absolwentów Wydziału Informatyki, którzy ukończyli studia w roku akademickim 2017/2018.

W uroczystości udział wzięli Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. inż. Jacek Przepiórski, dziekan Wydziału Informatyki - dr hab. inż. Jerzy Pejaś, dr hab. inż. Marcin Korzeń, Prodziekan ds. Nauki, dr inż. Mirosław Łazoryszczak, Prodziekan ds. Kształcenia oraz dr inż. Piotr Piela, Prodziekan ds. Studentów, a także promotorzy oraz pracownicy naszego Wydziału. Nie zabrakło bliskich tegorocznych absolwentów. Gościnna aula Centrum Dydaktyczno -Badawczego Nanotechnologii wypełniona była po brzegi.

W swoim wystąpieniu Dziekan Wydziału Informatyki mówił o dobrych perspektywach pracy na rozwijającym się rynku IT. Wskazał kierunki przyszłości w szeroko pojętej informatyce i zachęcał do ciągłego rozwoju. Wiele ciepłych słów absolwenci naszego Wydziału usłyszeli od Prorektora ds. Nauki, którego intrygujące życzenia na pewno zapadną w pamięci na lata. Absolwenci, ubrani w togi i biretki, odbierali dyplom ukończenia studiów z rąk swoich promotorów oraz przyjmowali gratulacje od Prorektora ds. Nauki i Dziekana Wydziału Informatyki.

Absolwenci z najwyższą średnią na swoim toku studiów zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi:

Kierunek Informatyka, studia stacjonarne I stopnia
inżynier Karolina Szyndler, średnia 4,68

Kierunek Informatyka, studia stacjonarne II stopnia
magister inżynier Mariusz Pasiński, średnia 4,92

Kierunek Informatyka, studia niestacjonarne I stopnia
inżynier Patryk Matuszak, średnia 4,57

Kierunek Informatyka, studia niestacjonarne II stopnia
magister inżynier Przemysław Lal, średnia 4,74

Kierunek Inżynieria Cyfryzacji, studia stacjonarne I stopnia
inżynier Adam Firek, średnia 4,50

W imieniu tegorocznych absolwentów serdeczne podziękowania rodzicom, nauczycielom oraz społeczności akademickiej złożyły panie Kinga Kozłowska i Justyna Kryścio. „Lata tu spędzone pokazały, że zdobywanie szczytów wiąże się z ciężką pracą. Ale pamiętajcie - że im wyżej, tym piękniejsze widoki” – zakończyły swoje wystąpienie przedstawicielki absolwentów.

Uroczystość uświetnił kwartet smyczkowy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w składzie: Daniel Rozmus – skrzypce, Pawęł Graf – skrzypce, Hanna Żukowska – altówka, Barbara Zawadzka – wiolonczela. Opiekunem kwartetu jest Pani Małgorzata Gajewska-Makulec. W wykonaniu młodych artystów usłyszeliśmy utwory klasyki światowej w opracowaniu na kwartet smyczkowy.

Wszystkim absolwentom naszego Wydziału życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.