Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie liderem edukacji

 

ZUT został wyróżniony przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL), podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartek 5 grudnia br. w Warszawie. Uczelnię uhonorowano w kategorii „Liderzy edukacji” za zapewnianie najlepszych w swojej klasie programów edukacyjnych umożliwiających dalszy rozwój sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Wyróżnienie odbierał dziekan Wydziału Informatyki dr hab. inż. Jerzy Pejaś.

Gala ABSL to uroczystość integrująca środowisko sektora usług dla biznesu oraz wszystkich, którzy przyczyniają się do jego rozwoju. Podczas drugiej edycji tego spotkania doceniono kluczowych interesariuszy za ich wkład w rozwój sektora w ostatnich 24 miesiącach. Wśród wyróżnionych znaleźli się min. wicepremier Jarosław Gowin i Georgette Mosbacher, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Centra usług księgowych, rozliczeniowych czy usług IT zatrudniają w Polsce już 300 tys. pracowników, wśród nich znajdują się również absolwenci Wydziału Informatyki ZUT. Tak silna pozycja sektora nowoczesnych usług dla biznesu jest możliwa dzięki współpracy wielu środowisk i organizacji.

Oprócz ZUT-u w kategorii „Liderzy edukacji” wyróżniono także Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Szkołę Główną Handlową, Akademię Leona Koźmińskiego, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Śląski, Politechnikę Śląską, Uniwersytet w Łodzi oraz Zespól Szkół Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim.

Więcej o wydarzeniu: https://absl.pl/pl/inicjatywy/absl-gala-2019/