Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej
GlobalLogic Lab

Laboratorium GlobalLogic Lab

Odpowiedzialny: Mirosław Łazoryszczak

sala: 14; budynek: WI2

W laboratorium znajduje się sześć stanowisk, z których każde składa się z komputera stacjonarnego oraz zestawu komputerów wbudowanych Raspberry Pi (2 szt.) i Renesas R-Car M2. Poszczególne moduły połączone są magistralą CAN oraz LIN. Ponadto w skład zestawu wchodzą różnego rodzaju sensory (np. ultradźwiękowe czujniki odległości, czujniki temperatury), urządzenia peryferyjne w postaci rzeczywistej kierownicy samochodowej oraz wyświetlacz prezentujący informacje dot. funkcjonowania modułów pojazdu.

Laboratorium przeznaczone jest do realizacji zadań programowania systemów wbudowanych opartych na systemach operacyjnych stosowanych w branży motoryzacyjnej (np. Automotive Grade Linux).

W zestawie znajduje się także interfejs PCAN-USB służący do wymiany informacji pomiędzy systemem wbudowanym, a komputerem, umożliwiający odbiór i nadawanie komunikatów CAN w docelowym systemie.

Oprogramowanie modułów wbudowanych realizowane jest na komputerze stacjonarnym w środowisku maszyny wirtualnej zarówno w części aplikacyjnej jak i systemowej.

 

GlobalLogic Lab