e-Dziekanat

Kontrast:   Czcionka:
Piątek, 22 września 2017 • imieniny: Maurycego, Tomasza

WI-kołajek opowiadania

Sławomir Wernikowski sobota, 08 lutego 2014 00:00

W oczach Wikołajka błyskały jakieś dziwne ogniki.

- No dobrze – zaczął buńczucznie – A filtry antyspamowe? Mam taki w swojej poczcie.

Sławomir Wernikowski piątek, 07 lutego 2014 00:00

Wikołajek, jako świadomy użytkownik internetu już wie, że nie powinien szastać swoim adresem e-mail na lewo i na prawo, dlatego bardzo się pilnuje, żeby nie zostawiać go, na ten przykład, na internetowych forach, na których zwykł się udzielać.

Sławomir Wernikowski czwartek, 06 lutego 2014 10:21

Widząc ten tytuł, Wikołajek mocno się strapił. Nie dość, że nie wiedział, co mu chcą powiedzieć te dwa złączone ze sobą słowa, to na dodatek nie wiedział też, co oznacza drugie z nich.

Sławomir Wernikowski czwartek, 06 lutego 2014 00:00

... czyli jak to mawiali przechadzający się po Forum Romanum szacowni starożytni rzymscy juryści, nieznajomość prawa szkodzi. Wikołajek znał ową maksymę na pamięć i nawet dodawał sobie czasem +1 do erudycji, cytując te słowa w nie zawsze adekwatnych sytuacjach.

Sławomir Wernikowski środa, 05 lutego 2014 00:00

Trzeba Mikołajkowi przyznać, że choć spam wkurzał go i irytował, nigdy nie posunął się do tego, by spamerom odpisywać. Bywało czasem, że miał wielką ochotę wysmażyć w odpowiedzi jakiś zjadliwy mail pełen wyrzutów i połajanek, ale jakoś nie zdarzyło się, by ów plan został wprowadzony w życiu.

Sławomir Wernikowski wtorek, 04 lutego 2014 00:00

Nasycony i pokrzepiony mielonką Wikołajek udał się do pracy, gdzie – cóż za dziwo! - w jego służbowej poczcie, oprócz okólników, zarządzeń, raportów, zawiadomień i ponagleń, czekał na niego spam. Tym razem spam nie twierdził, że nasz bohater nie może się obejść bez koronkowych fatałaszków.

Sławomir Wernikowski poniedziałek, 03 lutego 2014 00:00

Nie samą kawą człowiek żyje. Wikołajek wiedział o tym doskonale, więc zakończywszy poranną toaletę poczłapał niemrawo do kuchni i bez wielkich nadziei zlustrował wnętrze lodówki.

Sławomir Wernikowski niedziela, 02 lutego 2014 00:00

Tego dnia Wikołajek obudził się w wyjątkowo dobrym humorze. Rzec by można, że wstał z łóżka prawą nogą, chociaż nie było to do końca zgodne z prawdą, bo starym zwyczajem Wikołajek z łóżka po prostu wyskoczył, lądując na obu stopach jednocześnie.

Administrator sobota, 01 lutego 2014 00:00

Wi-kołajek"Wikołajek - właśc. WI-kołajek, tajemniczy, choć bez wątpienia życzliwy osobnik, widywany najczęściej tam, gdzie bity i bajty przecinają się z ludzkimi poczynaniami. Znane są jego bliskie związki z Wydziałem Informatyki ZUT w Szczecinie, gdzie został skutecznie zidentyfikowany (za co odpowiedzialna jest Anna Barcz) i rzetelnie opisany (co wziął na swoje barki Sławomir Wernikowski). Należy wspomnieć o  Agnieszce Olejnik-Krugły dzięki której Wikołajek zyskał wizerunek graficzny.

Wikołajek to duch niespokojny, trochę roztrzepany, nieco zakręcony, ale zawsze na posterunku, gotów służyć radą, wsparciem i życzliwą obecnością."

Przedstawiamy cykl opowiadań i słuchowisk o Wikołajku opowiadającym o swoich zmaganiach z różnymi problemami związanymi z  bezpieczeństwem.stat=51237