IPZ 2022/23

Początek roku akademickiego wydaje się już zaglądać na Wydział Informatyki, ale jeszcze zostało trochę czasu na prezentację projektów opracowanych w ramach Inżynierskiego Projektu Zespołowego w roku akademickim 2022/23.

Czwarta odsłona to małe przypomnienie efektownej pracy dobrze zgranego zespołu w składzie: Michał Duda, Piotr Grala, Wojciech Sztandera, Damian Zajączkowski, Roman Hajewski, który pod okiem prowadzącego dra inż. Marka Jaskuły zbudował i wprawił w ruch Stanowisko do przygotowania modelu dla druku 3D metodą fotogrametrii.

Celem projektu było zestawienie łańcucha technologii i narzędzi do generowania cyfrowego modelu odpowiadającego obiektowi rzeczywistemu za pomocą metody fotogrametrii. W tym celu od podstaw zbudowano skaner fotogrametryczny – większość prac konstruktorskich przeprowadzono w wydziałowym Warsztacie Centralnym pod okiem mgr inż. Stanisława Ławniczaka. Do osiągnięcia zamierzonego celu wykorzystano m.in.: AliceVision Meshroom, Linux, Docker, Meshlab, Blender, RangeVision ScanCenter NG, RangeVision Spectrum, Autodesk ReCap. Efekty robią wrażenie a przede wszystkim bez wahania można powiedzieć: TO DZIAŁA!

Zapraszamy na krótki film autorstwa Krzysztofa Warpachowicza:

Gratulujemy!