Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej

Aktualności

Dni Otwarte Online ZUT

Rekrutacja krok po kroku, wymarzone kierunki, praca po studiach, filmowe niespodzianki oraz mnóstwo informacji o uczelni.

ZUT zaprasza maturzystów, rodziców i nauczycieli na Dni Otwarte Online, które rozpoczną się 23 marca o godz. 10.00.

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa zrezygnowaliśmy z tradycyjnych Dni Otwartych ZUT - „MOC Naukowców”. W zamian uczelnia zaprasza przyszłych studentów na wirtualne spotkanie. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy Dni Otwarte Online, które ruszą we wtorek 23 marca
o godz.10.00, a zakończą się 24 marca w środę po godzinie 20.00.

Platforma promocyjna z ofertą edukacyjną ZUT (do.zut.edu.pl) będzie dostępna do 15 kwietnia.

Nasze Dni Otwarte Online to komplet informacji w jednym miejscu. Podczas transmisji LIVE z poszczególnych wydziałów maturzyści będą mieli okazję zobaczyć, jak wygląda ZUT i jego zaplecze badawczo-dydaktyczne. W czasie spotkania przyszli studenci poznają również ofertę kierunków studiów inżynierskich, licencjackich, magisterskich oraz studiów w języku angielskim. Wszystkie relacje zostaną nagrane i będą dostępne do odtworzenia w dowolnym czasie.

W specjalnie przygotowanych tematycznych chatroomach tegoroczni maturzyści, będą mogli skontaktować się z pracownikami, studentami oraz nauczycielami ZUT-u, zadać im pytanie i usłyszeć odpowiedzi na nurtujące ich zagadnienia. Podczas Dni Otwartych Online dowiedzą się również, jak będzie wyglądała rekrutacja na studia oraz gdzie znajdą pracę po ich ukończeniu.

ZUT uruchomił już platformę promocyjną (do.zut.edu.pl), która będzie dostępna do 15 kwietnia 2021 roku. Maturzyści mogą tam zarejestrować się przed Dniami Otwartymi Online i ułożyć sobie indywidualny plan spotkań i rozmów. 

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie to największa uczelnia techniczna w północno-zachodniej Polsce. Oferuje przyszłym studentom kierunki ścisłe, przyrodnicze i ekonomiczne. Obecnie na ZUT kształci się ponad sześć tysięcy osób.

Na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie można studiować na jednym z jedenastu wydziałów. Do wyboru jest: biotechnologia, kynologia, zootechnika, energetyka, inżynieria materiałowa, inżynieria pojazdów bojowych i specjalnych, inżynieria produkcji w przemyśle 4.0, inżynieria transportu, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, zarządzanie i inżynieria produkcji, budownictwo, budownictwo inżynier europejski, inżynieria środowiska, architektura krajobrazu, ochrona środowiska, odnawialne źródła energii, ogrodnictwo, rolnictwo, uprawa winorośli i winiarstwo, architektura, projektowanie architektury wnętrz i otoczenia, mikrobiologia stosowana, ichtiologia i akwakultura, technologia żywności i żywienia człowieka, economics, ekonomia, zarządzanie, budowa jachtów, chłodnictwo i klimatyzacja, logistyka, oceanotechnika, transport, automatyka i robotyka, elektrotechnika, teleinformatyka, chemia, chemical engineering, inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria materiałów i nanomateriałów, materials science and engineering, technologia chemiczna, informatyka. 

Więcej informacji w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/372850740783396/

Weź stypendium
Jesteś studentem lub doktorantem?
Twoje wyniki w nauce, osiągnięcia a także zaangażowanie w rozwój Szczecina, są wyjątkowe?
Weź udział w konkursie i dołącz do grona stypendystów Prezydenta Miasta Szczecin!
 
Wniosek o stypendium należy złożyć do 30 marca. 
 
 
 
Budynek WI ZUT

W dniu 19 lutego 2021 r. – spośród 861 wniosków spełniających warunki otrzymania stypendium – Minister Edukacji i Nauki wyłonił grupę 362 studentów, którym przyznał stypendium na rok akademicki 2020/2021. 
W tym gronie znalazło się pięciu studentów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, wszyscy reprezentują Wydział Informatyki

Stypendium otrzymali:

 • Bartłomiej Kizielewicz (S2),
 • Karol Urbaniak (S2).
 • Patryk Pazura (N2),
 • Andrii Shekhovtsov (S1),
 • Jakub Więckowski (S1).

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Informacje o zasadach przyznawania stypendiów i ocenie wniosków: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ogloszenie-wynikow-postepowania-w-sprawie-przyznania-stypendiow-ministra-edukacji-i-nauki-dla-studentow-na-rok-akademicki-20202021

Ostatnie wolne miejsca na studiach podyplomowych Programowanie komputerów
- termin rekrutacji upływa 14.03.2021 r.

Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zaprasza do podjęcia nauki na dwusemestralnych studiach podyplomowych „Programowanie komputerów".

Termin rekrutacji upływa 14.03.2021 r.

O przyjęciu decyduje kolejność złożenia kompletu dokumentów.

Studia podyplomowe „Programowanie komputerów” skierowane są do szerokiego kręgu osób zainteresowanych podstawami programowania. Z oferty mogą skorzystać zarówno osoby poszukujące zatrudnienia jak i aktywne zawodowo, które chciałyby spróbować swoich sił w dynamicznie rozwijającej się branży IT i przygotować do pracy w pożądanym obecnie zawodzie programisty. Jedynym warunkiem jaki stawiamy naszym kandydatom jest ukończenie studiów wyższych.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną i wysoko wykwalifikowaną kadrę Wydziału Informatyki, która szczególny nacisk kładzie na praktyczne nabywanie umiejętności. W miłej i twórczej atmosferze słuchacze będą mogli zapoznać się od podstaw z tajnikami programowania i tworzenia stron WWW.

Zajęcia rozpoczną się w marcu 2021 roku, a zakończą w styczniu 2022 roku i będą odbywały się w trybie niestacjonarnym, w postaci jedno lub dwudniowych zjazdów w weekendy (łącznie ok. 70 h w semestrze).

Całkowity koszt studiów wynosi 3.000 zł., płatny w dwóch ratach.

Zasady rekrutacji:

Wymagania stawiane kandydatom:

 • dyplom ukończenia studiów wyższych, względnie potwierdzona przez uczelnię kopia dyplomu

 • podstawowa znajomość obsługi komputera - dostęp do komputera w domu lub pracy.

Warunkiem przyjęcia na studia podyplomowe jest rejestracja za pośrednictwem Internetowego Systemu Rekrutacyjnego oraz złożenie następujących dokumentów:

 • kwestionariusz osobowy wygenerowany z Internetowego Systemu Rekrutacyjnego,

 • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych (oryginał do wglądu, w celu potwierdzenia za zgodność),

 • oryginał dowodu osobistego do wglądu (w celu potwierdzenia za zgodność),

 • aktualne zdjęcie.

Nabór przewidziany jest na 18 osób. O przyjęciu na Studia Podyplomowe decyduje kolejność złożenia kompletu dokumentów.

Dokumenty należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą na adres:

Wydział Informatyki ZUT w Szczecinie
ul. Żołnierska 49, 71-210 Szczecin

Renata Zielińska (p.105)

z dopiskiem „Studia podyplomowe Programowanie komputerów”

Telefon kontaktowy: 91 449 56 63

Ważne:

Wysyłając dokumenty pocztą należy pamiętać, aby kserokopia dyplomu potwierdzona była notarialnie.
W przypadku składania dokumentów osobiście, należy mieć przy sobie oryginały dokumentów do potwierdzenia ich zgodności na miejscu.

W związku z procedurami wprowadzonymi na czas epidemii, przed wizytą na Wydziale Informatyki, kandydata prosi się o uprzedni kontakt telefoniczny pod nr 91 449 56 63 lub mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w celu potwierdzenia tej wizyty.

Aplikacja do wizualizacji algorytmów "AlgoLearn II"

4 lutego 2021 roku na Wydziale Informatyki zorganizowano prezentację zespołowych projektów inżynierskich realizowanych przez studentów 5 semestru kierunku informatyka.

W wydarzeniu udział wzięło 13 zespołów wskazanych przez prowadzących przedmiot.
Studenci opowiadali o zastosowanych technologiach, podkreślali własne rozwiązania i przede wszystkim prezentowali gotowe aplikacje.
Wszystkie prezentowane prace świadczyły o doskonałych umiejętnościach studentów.

W wyniku głosowania, przeprowadzonego wśród kierowników katedr, nauczycieli prowadzących przedmiot i władz wydziału, jako najlepszy projekt i jednocześnie najlepiej przeprowadzoną prezentację wskazano aplikację do wizualizacji algorytmów "AlgoLearn II" przygotowaną przez zespół w składzie: Monika Rozmarynowska, Olaf Maliszewski, Jakub Kucharski, Krzysztof Bieniek, Piotr Wojdalski oraz Krzysztof Kubiś.
Opiekunem naukowym zwycięskiego zespołu jest dr hab. inż. Imed El Fray, prof. ZUT.

Zwycięzcy otrzymali nagrodę ufundowaną przez „Asseco Academy” oraz „Certum by Asseco”.
Studenci otrzymali vouchery na szkolenia oferowane przez Asseco Academy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim studentom i ich opiekunom!