Formularz wyszukiwania
Zaloguj

Aktualności

Rada Wydziału Informatyki na posiedzeniu w dniu 18 września 2018 po zapoznaniu się z opinią komisji habilitacyjnej pod przewodnictwem prof. Józefa Korbicza, po analizie dorobku naukowego oraz nadesłanych recenzji, w głosowaniu tajnym podjęła uchwałę w sprawie nadania stopnia doktora habilitowanego nauk technicznych drowi inż. Markowi Pałkowskiemu z Katedry Inżynierii Oprogramowania.

Tytuł osiągnięcia naukowego "Techniki tworzenia kompilatorów automatycznie optymalizujących kod programowy w oparciu o tranzytywne domknięcie grafu zależności",

Serdecznie gratulujemy!

RCIiTT zaprasza wszystkich zainteresowanych przygotowaniem i złożeniem wniosku do Programu Ramowego Horyzont 2020 oraz przedstawicieli jednostek już realizujących projekty na dyżur ekspercki, który odbędzie się 26 września br. w godz. 8:00 – 15:00 w siedzibie RCIiTT.

Dyżur ekspercki ma formę jednogodzinnych indywidualnych spotkań i zostanie poprowadzony przez p. Angelikę Łysiak, specjalizującą się w Programach Ramowych UE.
Na wydarzenie obowiązuje wcześniejsza rejestracja do 23 września br.
W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel.: 91 449 47 23.

W tej edycji znacznie zwiększono budżety wszystkich trzech konkursów. Na OPUS 16 przeznaczono 350 mln zł, na PRELUDIUM 16 – 40 mln zł, zaś na SONATĘ 14 – 90 mln zł.

OPUS 16 jest przeznaczony dla wszystkich badaczy, niezależnie od etapu kariery naukowej. W ramach realizacji projektu mogą oni otrzymać środki na zatrudnienie zespołu naukowców pracujących nad badanym zagadnieniem oraz zakupić lub wytworzyć aparaturę naukowo-badawczą, która jest niezbędna do ich realizacji. Możliwe jest także przyznanie stypendiów dla młodych badaczy.

PRELUDIUM 16 to konkurs dedykowany osobom rozpoczynającym karierę naukową, nieposiadającym stopnia naukowego doktora. Doktoranci mają możliwość samodzielnie poprowadzić trwający rok, dwa lub trzy lata projekt badawczy, nie musi on być jednak związany z tematyką rozprawy doktorskiej. Maksymalne finansowanie pojedynczego projektu może wynieść odpowiednio 70, 140 lub 210 tys. zł.

SONATA 14 jest konkursem skierowanym do osób, które uzyskały stopień doktora w latach 2011-2016. Celem konkursu jest wsparcie w prowadzeniu innowacyjnych badań z wykorzystaniem nowoczesnego zaplecza aparaturowego oraz oryginalnego rozwiązania metodologicznego. W tej edycji zrezygnowano z obowiązku przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych z kierownikami projektów badawczych na drugim etapie oceny wniosków.

Począwszy od ogłoszonych we wrześniu konkursów, w celu stworzenia warunków do wzrostu mobilności naukowców, zarówno krajowej, jak i zagranicznej, Rada NCN wprowadziła zmiany w zakresie finansowania etatów w grantach NCN. Ustanowiono dodatkowy warunek dla osób ubiegających się o zatrudnienie na stanowiskach typu post-doc. Nie mogą one być zatrudnione na podstawie umowy o pracę w podmiocie, w którym będzie realizowany projekt badawczy, w ciągu ostatnich 2 lat przed podjęciem pracy na stanowisku post-doc .

Wnioski należy składać za pośrednictwem systemu ZSUN/OSF do 17 grudnia 2018 r.

Więcej informacji na stronie: https://www.ncn.gov.pl/aktualnosci/2018-09-14-ogloszenie-konkursow

Best_Paper_Award

Na międzynarodowej konferencji  13th INTERNATIONAL CONFERENCE ON APPLICATION OF FUZZY SYSTEMS AND SOFT COMPUTING (ICAFS 2018), która w tym roku odbyła się w Warszawie w dniach 27-28 sierpnia artykuł „Why Multidimensional Fuzzy Arithmetic?” opracowany przez prof. Andrzeja Piegata z WI ZUT oraz dr Marka Landowskiego z Akademii Morskiej w Szczecinie zdobył Best Paper Award w konkursie, w którym uczestniczyło 120 innych, konkurencyjnych artykułów.

W nagrodzonym artykule autorzy wykazali że, operacje arytmetyk granularnych powinny być realizowane nie w przestrzeni 1-no lub 2-wymiarowej lecz w przestrzeni wielowymiarowej. Zwiększa to znacznie dokładność obliczeń.
Sukces ten należy uznać tym bardziej za znaczący, że uzyskany został na konferencji o numerze 13-tym!

prof. Andrzej Piegat - WI ZUT, dr Marek Landowski - Akademia Morska w Szczecinie

Rekrutacja na studia doktoranckie

Warunkiem przystąpienia do rekrutacji na studia doktoranckie jest rejestracja Kandydata w Internetowym Systemie Rekrutacji ISR.

Terminy rekrutacji na studia doktoranckie:

Rejestracja Kandydata w ISR od 2.07.2018 do 27.08.2018
Składanie dokumentów do 31 sierpnia 2018
Postępowanie kwalifikacyjne 4-5 września 2018
Ogłoszenie wyników rekrutacji 6 września 2018
Składanie odwołań od ogłoszonych wyników do 20 września 2018
Rozpatrzenie odwołań i ogłoszenie wyników 26 września 2018

Wykaz dokumentów:

• Kwestionariusz przyjęcia na studia doktoranckie (druk)
  • Odpis dyplomu ukończenia jednolitych studiów magisterskich lub studiów II stopnia
  • Suplement do dyplomu
  • Zaświadczenie z Dziekanatu potwierdzające oceny za prace dyplomową magisterską, egzamin dyplomowy i średnią (Zaświadczenie o stanie odbytych studiów)