Widening w Horyzoncie

Serdecznie zapraszamy na szkolenie on-line poświęcone pakietowi „Szersze uczestnictwo i wzmacnianie Europejskiej Przestrzeni Badawczej” programu Horyzont Europa, który jest dedykowany krajom, które do tej pory skromniej uczestniczyły w programach ramowych finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Polska jest jednym z takich krajów!

Wydarzenie odbędzie się w dniu 21 września 2021 r. o godz. 10:00. Szczegóły oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie wydarzenia.

Wsparcie rozwoju wiedzy i bazy naukowej, wymiana doświadczeń między naukowcami z całej Europy oraz wyrównanie potencjału badawczego to jedne z założeń, jakie przyświecają Programowi Ramowemu Horyzont Europa. Służyć temu będzie komponent „Szersze uczestnictwo i wzmacnianie Europejskiej Przestrzeni Badawczej”, a przede wszystkim część: Zapewnianie szerszego uczestnictwa i rozpowszechnianie doskonałości. To właśnie w tej części programu Horyzont Europa mogą upatrywać dodatkowych szans instytucje z krajów, które do tej pory w mniejszym stopniu brały udział w europejskich projektach badawczo-innowacyjnych. Znajdziemy tu doskonale znane konkursy takie jak TeamingTwining czy Era Chairs, ale też kilka nowości, mających pomóc w tworzeniu doskonałej bazy naukowej w całej Europe.

Do uczestnictwa w szkoleniu zachęcamy wszystkich zainteresowanych, a przede wszystkim przedstawicieli jednostek naukowych i uczelni, centrów i organizacji badawczych oraz podmiotów sektora publicznego i prywatnego zaangażowanych w rozwój bazy badawczo-innowacyjnej w Polsce i regionie.
Szkolenie poprowadzi konsultantka Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE w Szczecinie, p. Aleksandra Albińska.

Zapraszamy do rejestracji

Szczegółowych informacji na temat wydarzenia udziela p. Aleksandra Albińska, e-mail: Aleksandra.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 91 449 47 23.

Szkolenie on-line: Od pomysłu do projektu

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych przygotowaniem wniosków o dofinansowanie w zakresie badań i innowacji, realizowanych w międzynarodowych konsorcjach w Programie Ramowym Horyzont Europa, tj. przedstawicieli jednostek naukowych, przedsiębiorców oraz reprezentantów innych podmiotów sektora publicznego na szkolenie w tym zakresie.

Wydarzenie będzie miało charakter on-line i odbędzie się 30 września 2021 r. w godz. 10:00 – 12:45.

Horyzont Europa jest już dziewiątym programem ramowym wspierającym badania i innowacje w Europie przewidzianym na lata 2021-2027 o łącznym budżecie w wysokości ok. 95,5 mld euro. Jego głównym celem jest wzmocnienie bazy naukowej i technologicznej UE oraz europejskiej przestrzeni badawczej, a także zwiększenie europejskich zdolności w zakresie innowacji, konkurencyjności i liczby miejsc pracy.

Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się m.in. jak wyszukać odpowiedni konkurs, nawiązać współpracę międzynarodową i jakie są zasady tworzenia konsorcjum. Poznają strukturę wniosku o dofinansowanie projektów badawczo-innowacyjnych i innowacyjnych oraz dowiedzą się w jaki sposób wypełnić jego poszczególne sekcje w szczególności pod kątem kryteriów oceny projektów.

Szkolenie poprowadzą konsultantki Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE w Szczecinie, p. Aleksandra Albińska, p. Agnieszka Bujny oraz p. Agnieszka Korpal.

Zapraszamy do rejestracji

Szczegółowych informacji na temat wydarzenia udziela p. Agnieszka Bujny,
e-mail: Agnieszka.Bujny@zut.edu.pl, tel. 91 449 45 49.