Formularz wyszukiwania
Zaloguj
Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej

Aktualności studenckie

Hackathon #OtwarteDane

Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza wszystkich studentów do udziału w trzeciej edycji Hackathonu #OtwarteDane. Podczas wydarzenia przekonacie się, jak wiele może powstać z otwartych danych. Zadaniem uczestników będzie stworzenie aplikacji wykorzystujących otwarte dane, udostępniane na stronie www.dane.gov.pl. Startujemy 15 czerwca w siedzibie NASK i CPPC. Przez cały dzień uczestnicy będą szkolić się pod okiem mentorów oraz ekspertów. Po tygodniu pracy zdalnej, 22 czerwca zaprezentują swoje pomysły na aplikacje, a jury wskaże zwycięzców.

Hackathon #OtwarteDane to wyjątkowa szansa na rozwinięcie umiejętności programistycznych, operowania bazami danych, UX/UI, tworzenia i przedstawiania prezentacji oraz umiejętności biznesowych! To również doskonała okazja na zdobycie kontaktów w branży i poznanie potencjalnych pracodawców. Hackathon #OtwarteDane to w końcu możliwość poznania sposobu na pozyskanie środków z UE na wdrożenie pomysłu z Hackathonu.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody sponsorowane przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Partnerów wydarzenia! Informacje na temat wydarzenia są dostępne na stronie www.hackathon.gov.pl

Żeby się zarejestrować wystarczy wejść na stronę www.hackathon.gov.pl i przejść do zakładki rejestracja. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Zapraszamy na wykłady Prof. Nabendu Chaki z Uniwersytetu w Kalkucie: 22 maja - 8 czerwca 2019 r.

Wykłady oraz zajęcia praktyczne odbywać się będą w budynku nr 1 Wydziału Informatyki przy ul. Żołnierskiej 49. Wszelkie informacje na temat prelegenta dostępne są na stronie: http://cucse.org/faculty/cucse/nabendu-chaki/

Plan i tematyka zajęć w załączeniu.

Dni Otwarte B&R

Chcesz poznać najnowsze rozwiązania automatyzacji? Cenisz sobie praktyczną wiedzę, bez zbędnej teorii? Zapraszamy Cię na Dni Otwarte firmy B&R!

Gdzie? Nasze biuro znajduje się, przy ul. Chmielewskiego 22a, II piętro
Kiedy? 20-21.05 godz. 9:00-17:00

Przeczytaj więcej o wydarzeniu
Dowiedz się więcej o naszej firmie

Uczelniane Centrum Informatyki ZUT zaprasza do testów nowego rozwiązania VPN. Przez najbliższe 30 dni będzie możliwość użytkowania nowego rozwiązania VPN i zgłaszania ewentualnych problemów pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Testy mają na celu wypracowanie nowego, bardziej stabilnego i niezawodnego sposobu korzystania z sieci VPN.

Szczegóły: https://uci.zut.edu.pl/aktualnosci/aktualnosci-uci/article/test-nowego-systemu-vpn.html

Nowe technologie dla dziewczyn

„Nowe technologie dla dziewczyn” – to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną.

Ta pionierska na rynku polskim inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Organizatorzy chcą pomóc utalentowanym maturzystkom i studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce.

Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Niektóre z nich zostaną zaproszone również do wzięcia udziału w programie stażowym, w bardzo ekscytującym miejscu – w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie.

Do udziału w V edycji programu zapraszamy studentki Wydziału Informatyki. W ramach programu "Nowe technologie dla dziewczyn" czeka dwadzieścia pięć stypendiów na rok akad. 2019/20. Wypełnij formularz zgłoszenia i wyślij swoją aplikację najpóźniej do 16 czerwca 2019.

Stypendystką NTDD Intel-Perspektywy w 2017 roku została studentka naszego Wydziału - Olga Chróstowska.

Więcej o projekcie: https://www.stypendiadladziewczyn.pl/pl/o-programie
Formularz aplikacyjny: https://www.stypendiadladziewczyn.pl/pl/studentka