Aktualności studenckie

Bezpłatne egzaminy certyfikujące z branży IT

Fundacja IT w Szczecinie oferuje podniesienie kwalifikacji poprzez bezpłatne egzaminy certyfikujące z branży IT. Egzaminy, które do tej pory zdawać można było tylko stacjonarnie, teraz
można zdawać w zaciszu własnego domu - online i całkowicie bezpłatnie! Udostępniamy materiały w wersji elektronicznej oraz kursy e-learningowe w przypadku języków programowania.

Uwaga: Do egzaminu może podejść tylko osoba pełnoletnia, która mieszka, uczy się lub pracuje na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Nie czekaj, zarezerwuj miejsce na https://docs.google.com/forms/

Albo zadzwoń na +48 91 4844 437, +48 720 844 437 (Kamila lub Natalia)

Projekt współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej.

Seeds for the future

Firma Huawei po raz kolejny zaprosiła Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny do prestiżowego programu Seeds for the future.

Seeds for the future to sztandarowy, globalny program edukacyjny firmy Huawei. Jego celem jest rozwijanie lokalnych talentów w dziedzinie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz umożliwienie budowania kontaktów międzykulturowych dla studentów na całym świecie. Po raz kolejny jest dostępny także dla studentów z Polski, oferując uczestnikom cykl szkoleń i warsztatów online wypełnionych wiedzą, przygotowany i prowadzony przez światowej klasy ekspertów. 10 najlepszych uczestników projektu, którzy wykażą się największą wiedzą i umiejętnościami, otrzyma cenne nagrody w postaci nowoczesnego sprzętu elektronicznego od Huawei.

W projekcie mogą brać udział studenci studiów I, II i III stopnia.

Chcesz aplikować do projektu? Przygotuj:

• CV,
  • potwierdzenie średniej ocen (może być w nieoficjalnej formie),
  • list motywacyjny w formie pisemnej (400-600 słów) i/lub maksymalnie dwuminutowego video, przedstawiającego Twoją osobę,
  • ewentualnie inne, uzupełniające materiały (artykuły, dyplomy itp.)

Opiekunem projektu na uczelni jest dr inż. Mirosław Mościcki
Zgłoszenia należy przesyłać na adres opiekuna projektu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zgłoszenia będą przyjmowane tylko do 27 października 2020 do godziny 15:00.

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać na stronie: https://seedsforthefuture.pl

Przeczytaj o sukcesach studentów WI:

Informujemy, że w przypadku skierowania na kwarantannę prosimy o przesłanie informacji o tym fakcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. o ile w ciągu 7 dni przed tym faktem przebywali Państwo na terenie Wydziału Informatyki i mieli kontakt z pracownikami WI lub też kiedy z powodu kwarantanny/izolacji nie są Państwo w stanie uczestniczyć w zajęciach zdalnych.

Na podstawie pkt. 1 Komunikatu Nr 41 Rektora ZUT w Szczecinie z dnia 13 października 2020 r. o organizacji zajęć dydaktycznych w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się epidemii COVID – 19 podjąłem decyzję, że:

1. wszystkie zajęcia dla studentów I roku (studia S1/N1) od 14 października 2020 roku będą prowadzone tylko w trybie zdalnym;
  2. zajęcia dla pozostałych studentów (studia S1/N1, S2/N2, studia doktoranckie, ERASMUS+) będą prowadzone bez żadnych zmian w stosunku do dotychczasowego planu zajęć.

W przypadku dokonania jakichkolwiek dodatkowych zmian dotyczących sposobu kształcenia zostaniecie Państwo o tym niezwłocznie poinformowani.

Dziekan Wydziału Informatyki
Jerzy Pejaś

Uprzejmie informuje, ze harmonogram kolejnych naborów na studenckie i doktoranckie wyjazdy na studia i praktyki w roku akademickim 2020/2021 został opublikowany na stronie www.erasmusplus.zut.edu.pl, pojawi się również na stronie głównej ZUT. Nabór wniosków potrwa do 30 października, wyniki naboru zostaną ogłoszone do 20 listopada 2020.

Wnioski składane są:

STUDIA – u koordynatora ds. współpracy z zagranicą.

PRAKTYKI – bezpośrednio w Dziale Mobilności Międzynarodowej, (wniosek musi zostać uprzednio podpisany przez koordynatora ds. współpracy z zagranicą).

Nabór odbywa się w oparciu o zatwierdzone zasady kwalifikacji 2020/2021. Szczegółowe informacje, w tym zasady kwalifikacji, wnioski wyjazdowe i wykaz partnerów (studia) dostępne są na powyższej stronie.
W ramach naboru kandydaci mają możliwość składania wniosków dotyczących:

• wyjazdów na studia w roku 2020/2021 (semestr letni)
  • wyjazdów na praktyki (min. 2 miesiące rozpoczęte po 1 grudnia 2020) studenckie oraz absolwenckie (kwalifikacja na ostatnim roku studiów, wyjazd rozpoczęty i zakończony w ciągu 12 miesięcy po zakończeniu studiów).

Kandydaci na praktyki dołączają do wniosku potwierdzenie przyjęcia na praktykę w określonym formacie (m.in przybliżona data rozpoczęcia i zakończenia praktyki oraz język prowadzenia praktyki) – kandydaci bez potwierdzenia będą kwalifikowani warunkowo, stypendium zostanie naliczone po spełnieniu warunku.

Realizacja wyjazdów uzależniona jest od aktualnej sytuacji epidemicznej.