Podsumowanie i prezentacja projektów studentów, opracowanych w ramach IPZ 2022/23

Trzecia część z cyklu Inżynierski Projekt Zespołowy to projekt, którego idea mogła się zrodzić w czasie przydługiego stania w korku! Ale nie ważne gdzie i kiedy – ważne, że kreatywnie i twórczo minął ten czas a efektem jest kolejny ciekawy projekt, tym razem poświęcony obserwacji i symulacji ruchu drogowego.

Zespół nr 3 w składzie: Kacper Kubacki, Krzysztof Bieńkowski, Jakub Gębicz, Michał Karczewicz, Michał Majszutowicz, Michał Maślanka, którego opiekunem był dr hab. inż. Krzysztof Małecki, prof. ZUT opracował: Mikrosymulator ruchu okrężnego umożliwiający prowadzenie obserwacji i badań w zakresie modelowania i symulacji ruchu drogowego. Narzędzie to jest symulatorem opartym o automaty komórkowe, pozwalającym na obserwację i przeprowadzanie eksperymentów, przy pomocy prostego interfejsu. Program stworzony przez naszych studentów umożliwia obserwacje symulacji w czasie rzeczywistym oraz statystyk. Narzędzia, które wykorzystano to opracowania mikrosymulatora to między innymi: Visual Studio Code, Python, PyGame, Github, PyQt5, Matplotlib, Numpy.

Na efekty czekamy wszyscy…..szczególnie kierowcy!

Gratulujemy!