Wyróżnienie dla drużyny studentów Wydziału Informatyki

Za nami pracowity weekend, pełen planowania, projektowania i kodowania rozwiązań, których beneficjentami miały być osoby niepełnosprawne. W dniach 18 – 19 listopada 2023r. odbył się kolejny już HACKATHON Szczecin! W zabytkowym sercu Łasztowni powstała przestrzeń, gdzie kultura i technologia splatają się w harmonii i to właśnie tam uczestnicy tegorocznej edycji zasiedli do tworzenia technologii w myśl hasła: podejmij wyzwanie kodowania równych szans!

Wszystkie zgłoszone projekty wykazały się niezwykłym zrozumieniem dla tematu i ogromną kreatywnością. Jury miało nie lada wyzwanie, aby wyróżnić jedynie 3 ze wszystkich.

Zwyciężył zespół pn. Dizajnowi a dwa wyróżnienia przypadły zespołom: Programiśki i drużynie studentów Wydziału Informatyki – Dreamteam, za opracowanie urządzenia (prototyp) dla osób niewidzących, które może zastąpić tradycyjną laskę, czyniąc przestrzeń wokół szybciej rozpoznawalną i bardziej bezpieczną.

W skład zespołu wchodzili studenci II roku S1: Rostyslav Kushch, Vladlen Rachynskyi, Vitalii Natalevych i absolwent naszego Wydziału Oleksii Balaba.

Wielkie gratulacje!