Cześć pamięci prof. dra hab. inż. Włodzimierza Bieleckiego

Z ogromnym smutkiem żegnamy zasłużonego Profesora i wybitnego naukowca, promotora licznych przewodów doktorskich i habilitacyjnych, wspaniałego człowieka o niezwykłej pracowitości, życzliwego i oddanego kolegę, szefa oraz przyjaciela naszego Wydziału. Człowieka nauki i autora setek publikacji prezentowanych na arenie krajowej i międzynarodowej. Wybitnego specjalistę w dziedzinie programowania równoległego i rozproszonego oraz kompilacji. Niezwykle cierpliwego i cenionego nauczyciela pokoleń studentów.

Profesor od 1994 roku związany był z naszą Uczelnią. W trakcie swojej pracy pełnił funkcję Kierownika Zakładu Przetwarzania Równoległego i Sieci Komputerowych (1996 – 1999), następnie Kierownika Katedry Technik Programowania i Ochrony Informacji (1999-2002), Kierownika Katedry Technik Programowania (2002-2020), a od 2020 roku Kierownika Katedry Inżynierii Oprogramowania i Cyberbezpieczeństwa. Na Wydziale Informatyki pełnił funkcję Prodziekana do spraw Nauczania (1999 –2002) oraz Prodziekana do spraw Nauki (2005-2008). Był członkiem Senatu Politechniki Szczecińskiej, Rady Dyscypliny Informatyka Techniczna i Telekomunikacja oraz członkiem Komisji Senackich.

Rodzinie, najbliższym i współpracownikom składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek, 11 grudnia 2023r. o godzinie 13.30 w Kaplicy Głównej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Dziekan i społeczność akademicka Wydziału Informatyki ZUT w Szczecinie