dr inż. Wojciech Sałabun

Dnia 26 listopada b.r. Narodowe Centrum Nauki (NCN), będące największą i najważniejszą agencją wykonawczą finansującą badania podstawowe, ogłosiło wyniki w 21 edycji konkursu OPUS na projekty badawcze otwarty dla wszystkich naukowców. W tej edycji na konkurs Opus przeznaczone zostało ponad 559 mln zł. Do Narodowego Centrum Nauki wpłynęło ponad 2,3 tys. wniosków z całej Polski, z czego do finansowania eksperci zakwalifikowali 417 projektów, 4 z nich pochodzi z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Miło nam poinformować, iż jednym z beneficjentów, który otrzymał finansowanie jest nasz pracownik dr inż W. Sałabun. Warto zaznaczyć, iż jest to drugi grant uzyskany przez dr. inż. Sałabuna w tym konkursie oraz trzeci finansowany z środków NCN.

Finansowany projekt jest poświęcony opracowaniu nowej metody wyznaczania poziomu istotności kryteriów decyzyjnych w oparciu o obiekty charakterystyczne. Projekt ten jest kontynuacją prac Zespołu Badawczego Inteligentnych Systemów Wspomagania Decyzji, którego dr Sałabun jest również kierownikiem. Sam projekt jest zaplanowany na okres 24 miesięcy i będzie realizowany wyłącznie przez Wydział Informatyki ZUT w Szczecinie. Najważniejsze zadania są poświęcone opracowaniu innowacyjnego algorytmu identyfikującego lokalne oraz globalne wagi istotności wykorzystywane w metodach wielokryterialnej analizy decyzyjnej MCDA.

Życzymy dalszych sukcesów