Michał Apolinarski z Politechniki Poznańskiej obronił doktorat na WI

24 listopada 2022 r odbyła się na Wydziale Informatyki obrona pracy doktorskiej mgra inż. Michała Apolinarskiego z Instytutu Informatyki na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej. Temat pracy to "Metody oceny jakości algorytmów generowania kluczy rundowych w szyfrach blokowych".

Komisja Doktorska pod przewodnictwem dra hab. inż. Jerzego Pejasia, prof. ZUT podjęła uchwałę o przyjęciu publicznej obrony rozprawy doktorskiej.

Promotorem pracy doktorskiej był dr hab. inż. Krzysztof Chmiel a promotorem pomocniczym dr inż. Anna Grocholewska-Czuryło z Politechniki Poznańskiej.

W obronie uczestniczyli recenzenci:

• prof. dr hab. inż. Zbigniew Kotulski z Politechniki Warszawskiej (zdalnie)
  • dr hab. Mirosław Kurkowski, prof UKSW z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Senat ZUT na posiedzeniu w dniu 5 grudnia br. podjął uchwałę o nadaniu Kandydatowi stopnia doktora nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie Informatyka techniczna i telekomunikacja.

Serdecznie Gratulujemy!