Zarządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 31 października 2018 roku w sprawie powołania zespołu doradczego - Rady Młodych Naukowców jednym z jej członków został dr inż. Wojciech Sałabun z Wydziału Informatyki.

Do zadań Rady należy identyfikowanie istniejących i przyszłych barier rozwoju kariery młodych naukowców, przygotowywanie rekomendacji dotyczących instrumentów wspomagania kariery młodych naukowców, przybliżanie młodym naukowcom mechanizmów finansowania nauki, a także wspieranie kontaktów młodych naukowców z przedstawicielami środowisk gospodarczych oraz instytucji wdrażających innowacyjne rozwiązania w nauce i wdrożenie postanowień Europejskiej Karty Naukowca oraz Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych w jednostkach naukowych.