SamsungLABO 2018

Już po raz czwarty w uroczystej oprawie zakończył się kurs SamsungLABO, który jest wspólnie organizowany przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz firmę Samsung.

18 czerwca 2018 roku w gościnnych progach Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii zebrali się uczestnicy tegorocznej edycji, mentorzy i jurorzy oraz zaproszeni goście. Uroczystość była podsumowaniem dwóch semestrów wytężonej pracy studentów Wydziału Informatyki i Wydziału Elektrycznego, którzy przygotowywali użyteczne aplikacje mobilne wraz z planem ich komercjalizacji.
Pomysły studentów zweryfikowało grono specjalistów z firm-partnerów: Roman Ulan - Tieto, Michael Kacprzak – home.pl, Paweł Sala – SpotBeans, Kacper Skoczylas – Squiz, Michał Tarasiejski – Marcontrel oraz Michał Łącki – brightONE.

W tym roku, podobnie jak we wszystkich poprzednich edycjach, zwycięski projekt przygotowali studenci Wydziału Informatyki.
Projekt "Rambler" opracowała grupa studentów III roku na kierunku informatyka w składzie: Agata Nowalany, Maciej Sowa i Patryk Szmurło.
"Rambler" wychodzi naprzeciw potrzebom pilotów i przewodników wycieczek. Umożliwia szybkie i kompletne zarządzanie grupami wycieczkowymi, co znacząco poprawia komfort i bezpieczeństwo przewodników, jak i uczestników. Dzięki niej w łatwy sposób można nawiązać kontakt ze wszystkimi zwiedzającymi równocześnie, a także odnaleźć zagubionych uczestników. Rambler zapewnia także dostęp do przydatnych dla przewodnika funkcji jak możliwość tworzenia i udostępniania planu wycieczki, czy sporządzania notatek.

Wręczenie certyfikatów kończy kurs, ale nie kończy pracy nad projektami. Studenci podczas końcowej prezentacji dowiedzieli się o dobrych stronach swoich aplikacji wiedzą, co mogą zmienić i co powinni zrobić, aby zaistnieć komercyjnie. Liczymy na to, że niedługo ponownie usłyszymy o tych projektach.

Organizatorzy kierują podziękowania do osób, które brały udział w przygotowaniu i prowadzeniu SamsungLABO, a przede wszystkim uczestniczyły w weryfikacji i ocenie pomysłów studentów.