stypendyści Prezydenta Miasta Szczecin

Andrii Shekhovtsov oraz Bartłomiej Kizielewicz, studenci Wydziału Informatyki, otrzymali stypendia naukowe Prezydenta Miasta Szczecin za swoją ponadprzeciętną aktywność naukową oraz wysokiej jakości prace dyplomowe przygotowywane pod kierunkiem dra inż. Wojciecha Sałabuna z Katedry Sztucznej Inteligencji i Matematyki Stosowanej.

Andrii Shekhovtsov jest współautorem 14 opublikowanych artykułów naukowych, a także bierze czynny udział w projektach finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki (NCN) oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Nagrodzona praca inżynierska nosi tytuł: “Implementacja biblioteki wybranych metod MCDA w języku Python”.

Kolejny nagrodzony student Wydziału to Bartłomiej Kizielewicz, który jest współautorem 15 opublikowanych artykułów naukowych. Uczestniczył w realizacji dwóch projektów naukowych finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki (NCN) oraz jest w trakcie realizacji projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Nagrodzona praca magisterska nosi tytuł “Badanie dokładności wybranych metod MCDA z wykorzystaniem miar podobieństwa rankingów końcowych”.

Obie prace dyplomowe są poświęcone wielokryterialnemu wspomaganiu decyzji. Tematy prac zostały wybrane przez studentów w trakcie prac badawczych, które prowadzili w Katedrze Sztucznej Inteligencji i Matematyki Stosowanej w zespole badawczym Inteligentnych Systemów Wspomagania Decyzji, którego to zespołu też są członkami. Oprócz tego laureaci są członkami koła naukowego Machine Learning Group (MLG), a także członkami International Society on MCDM. Nasi Laureaci uzyskali również w bieżącym roku prestiżowe stypendia przyznawane przez ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych studentów w dziedzinie nauk techniczno-inżynieryjnych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych.