Uroczyste wręczenie nagród laureatom XV konkursu "Młodzi Mistrzowie"

W siedzibie Ministrestwa Cyfryzacji, w dniu 7 marca 2024 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XV edycji konkursu „Młodzi Mistrzowie”, organizowanego przez Forum Teleinformatyczne. Wicepremier Krzysztof Gawkowski przywitał autorów oraz opiekunów wyróżnionych prac. Celem organizacji tego wydarzenia było zwiększenie zainteresowania i udziału studentów i doktorantów oraz uczelni w poznawaniu i rozwiązywaniu problemów budowy nowoczesnego systemu informacyjnego państwa. Minister podziękował za wkład w rozwój cyfryzacji, docenił osiągnięcia studentów, którzy stworzyli prace konkursowe mające jednocześnie zastosowanie w medycynie, analizach sieci komunikacyjnej, procesach rekrutacyjnych na studia, a powstałe metody matematyczne są wykorzystywane w cyberbezpieczeństwie.

Autorzy przygotowywali prace w dwóch dziedzinach: ekonomicznych aspektów informatyzacji państwa i problemów transformacji cyfrowej. Naszą uczelnię reprezentowali doktoranci mgr inż. Andrii Shekhovtsov i mgr inż. Bartłomiej Kizielewicz pod opieką dra inż. Wojciecha Sałabuna. Przedstawili oni swoją pracę zatytułowaną: "Uniwersalna biblioteka do rozwiązywania wielokryterialnych problemów decyzyjnych". Praca została doceniona przez Jury i otrzymała Nagrodę Specjalną w kategorii "Praca o największym pierwiastku algorytmicznym", której Głównym Partnerem była Fundacja Rozwoju informatyki.

Wszystkim laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!