Wymiana argumentów i bardzo wyrównany rezultat – relacja z debaty o AI

Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie wraz z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli zorganizował wyjątkową debatę oksfordzką, pod hasłem: "Młodzi ludzie o sztucznej inteligencji. Jej szanse i zagrożenia".

W Audytorium Maximum Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT w Szczecinie, spotkało się blisko 250 osób, dla których AI to temat do rozważań a nawet ożywionej dyskusji! Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za tak liczny udział! Debatantom gratulujemy błyskotliwych wystąpień i wyjątkowo cennych merytorycznie argumentów!

W dyskusji udział wzięli uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, VII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie oraz IX Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

W debacie czynny udział wzięli także goście zebrani na widowni, wymieniając 10-cio krotnie głosy poparcia dla obu stron! Rezultat – bardzo wyrównany – łącznie oddano 101 głosów popierających argumenty Propozycji i 106 głosów dla argumentów strony Opozycji.

Rozważania na temat AI rozszyliśmy o sesję posterową, której autorami byli uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie oraz wystawę grafik pt. "Sztuka i sztuczna", do której prompty zadawali uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych w Szczecinie oraz ZS nr 1w Goleniowie.

Fot. Krzysztof Warpachowicz

Transmisja z debaty jest dostępna na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=CmaHDXKDIr4