Premiera filmu Wojciecha Maleiki

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że w najbliższą niedzielę 5.02.2023r. o godzinie 11:00 w budynku Starej Rzeźni na Łasztowni w Szczecinie, odbędzie się premiera pełnometrażowego filmu Wojciecha Maleiki z wyprawy jachtem Dar Szczecina na Islandię.

Wojtek Maleika to pracownik naszego Wydziału, ale też i znany w środowisku żeglarz, pływający głównie w rejsach z młodzieżą. Wyprawa Islandia 2022 to jeden z jego ostatnio zakończonych rejsów na pięknym ponad 50-letnim jachcie Dar Szczecina.  W tym pełnometrażowym filmie widzowie będą mogli poczuć się członkiem załogi. Oczami kapitana Wojtka Maleiki oraz załogi zobaczą to, co najpiękniejszego do zaoferowania ma Islandia. To historia pełna przygody, nieziemskich widoków i niesamowitej przyjaźni ludzi, których połączył wspólny cel – Islandia.

Film Wojtka Maleiki to zapis najważniejszego rejsu jachtu Dar Szczecina w 2022 roku. Przypomnijmy, że rejs Daru Szczecina na Islandię składał się czterech etapów, w których uczestniczyło 40 osób, plus kapitanowie: Wojciech Maleika i Przemysław Dziarnowski (I i II etap) oraz kapitanowie: Wojciech Kaczor i Maksymilian Bojek (III i IV etap). Jacht wraz z załogą przepłynął łącznie 3600 mil morskich.

Zapraszamy serdecznie