Zespół Szkół nr 1 z Nowogardu pod patronatem Wydziału Informatyki

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Wydział Informatyki objął patronatem naukowym klasy na kierunku technik informatyk w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Nowogardzie. W ramach współpracy młodzież będzie zapraszana na wykłady oraz zajęcia laboratoryjne realizowane na Wydziale a szkoła otrzyma wsparcie w propagowaniu kształcenia wyższego wśród młodzieży oraz inicjatywach i innowacjach edukacyjno – dydaktycznych.

Wydział Informatyki oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w ramach podjętej współpracy będzie promowany wśród uczniów, a także otrzyma możliwość przeprowadzania spotkań informacyjnych na terenie Szkoły. To wielka szansa na pozyskanie wielu zdolnych i mocno zainteresowanych informatyką studentów oraz promowanie naszej Uczelni także poza granicami Szczecina.

Wydział Informatyki reprezentował Dziekan Wydziału Informatyki – dr hab. inż. Jerzy Pejaś natomiast Zespół Szkół nr 1 w Nowogardzie Dyrektor Szkoły – mgr. inż. Marcin Gałka. Osobą odpowiedzialną za współpracę oraz pomysłodawcą projektu jest p. Szymon Grygowski – nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół nr 1 oraz p. Ewa Lisaj - specjalista ds. promocji Wydziału Informatyki.