Komunikat Nr 3 Dziekana Wydziału Informatyki z dnia 5 czerwca 2020 r.

w sprawie zasad przeprowadzania egzaminu dyplomowego na studiach I i II stopnia na Wydziale Informatyki w roku akademickim 2019/2020

Na podstawie § 4 Zarządzenia nr 72 Rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie z dnia 27 maja 2020 r. w sprawie zasad przeprowadzania zaliczeń i egzaminów w roku akademickim 2019/2020 należy stosować się do poniższych zasad.

1. Przed przystąpieniem do egzaminu dyplomowego należy spełnić wszelkie wymagania formalne związane z dopuszczeniem studenta do tego egzaminu.
  2. Egzaminy dyplomowe na Wydziale Informatyki odbywają się w sposób konwencjonalny.
  3. Dyplomant jest zobowiązany dostarczyć na egzamin dyplomowy wydrukowany dwustronnie i zbindowany egzemplarz pracy dyplomowej zgodny z wersją przekazaną do systemu elektronicznego e-dziekanat.
  4. Podczas egzaminu dyplomowego w sali znajduje się co najmniej dyplomant oraz sekretarz i przewodniczący komisji egzaminacyjnej.
  5. Promotor i recenzent powinni w trakcie egzaminu dyplomowego znajdować się w budynku Wydziału Informatyki i mogą uczestniczyć w egzaminie dyplomowym przebywając w sali, bądź uczestniczyć w egzaminie dyplomowym z wykorzystaniem platformy MS Teams.
  6. Egzaminy dyplomowe odbywają się w czterech przygotowanych do tego celu salach, przy czym równolegle przeprowadzane mogą być co najwyżej dwa egzaminy dyplomowe odbywające się przed różnymi komisjami. Poszczególne egzaminy dyplomowe odbywające się przed daną komisją egzaminu dyplomowego przeprowadzane będą na zmianę w dwóch salach, co jest spowodowane koniecznością przeprowadzenia niezbędnych zabiegów dezynfekcyjnych oraz wietrzenia sal.
  7. Planowanie terminów egzaminów dyplomowych z uwzględnieniem dostępności sal oraz członków komisji egzaminacyjnych należy do sekretarzy komisji. Plik zawierający bieżącą listę studentów, którzy oczekują na egzamin dyplomowy zostanie udostępniony w zespole MS Teams sekretarzom komisji egzaminów dyplomowych w celu zaplanowania terminów poszczególnych obron w warunkach dostępnych sal egzaminacyjnych.
  8. Dyplomant powinien wejść do budynku Wydziału Informatyki głównym wejściem (WI2) o zaplanowanej godzinie, a po zakończonym egzaminie dyplomowym powinien opuścić budynek Wydziału Informatyki oznakowanym wyjściem.
  9. Sekretarz komisji egzaminu dyplomowego informuje każdego dyplomanta o planowanej godzinie egzaminu oraz przekazuje plan egzaminów dyplomowych obsłudze portierni.
  10. Obsługa portierni dba o spełnienie odpowiednich wymogów sanitarnych oraz monitoruję liczbę osób przebywających w budynku.

dr hab. inż. Jerzy Pejaś, prof. ZUT
Dziekan Wydziału Informatyki