Relacja z obozu Women in Tech Camp 2022

Zapraszamy na relację z tegorocznej edycji obozu Women in Tech Camp 2022, w którym uczestniczyły: Gabrysia Bańcarz i Martyna Brzeska – studentki Wydziału Informatyki.

Już po raz szósty – w malowniczej scenerii Bukowiny Tatrzańskiej – spotkały się najzdolniejsze studentki kierunków informatycznych z polskich uczelni, na największym w Europie campie tematycznym dla dziewczyn w IT. Dla studentek była to niezwykła okazja do zgłębienia tajników programowania, spotkania wybitnych mentorów i mentorek oraz zaplanowania kariery profesjonalnej i ścieżki rozwoju osobistego w branży technologicznej. O swoich doświadczeniach napisały same uczestniczki:

Miałyśmy przyjemność uczestniczyć w tegorocznej, szóstej edycji Women in Tech Camp, obozie dla studentek kierunków informatycznych z polskich uczelni. Rozpoczął się 5.12.2022 i trwał 4 dni, podczas których codziennie odbywały się warsztaty Tech Skills i Soft Skills. Była to wspaniała okazja do pogłębienia naszej wiedzy i zainteresowań na tle pięknych Tatr, ponieważ ośrodek Stasinda, w którym przebywałyśmy, mieścił się w samej Bukowinie Tatrzańskiej. Oprócz kursów organizatorzy zapewnili nam zajęcia sportowe i ciekawe wydarzenia: pierwszego dnia Integrację w Bacówce, drugiego Kosmiczną Kolację i przedostatniego Pool Party. Innymi wartościowymi punktami programu były Targi Kariery, gdzie miałyśmy okazję spotkać się z przedstawicielami od m. in. Intel, Ericsson, Aptiv, Motorola, Google, Goldman Sachs, NatWest, Procter and Gamble, a także Sesja Role Model i Sesje Mentoringowe. Czujemy się zmotywowane i zainspirowane dzięki rozmowom z mentorami oraz innymi uczestniczkami obozu.

Gratulujemy i czekamy na kolejną edycję!