Program praktyk letnich dedykowany dla pasjonatów programowania

HoT to nasze autorskie podejście do tematu praktyk letnich. Filozofia projektu opiera się na połączeniu elementów typowego projektu komercyjnego z tym, czego studenci oczekują od praktyk wakacyjnych. Czy można z “prawdziwej pracy” odrzucić wszystko to, co powoduje, że jest ona “poważna” i dalej się uczyć? Można! Sednem nauki jest część wspólna obu obszarów. W House of Talents realizujemy te założenia dodając do nich FUN.

House of Talents 2021 to już szósta odsłona programu.

W tym roku, ze względu na niepewność wynikającą z pandemii COVID-19, kolejny raz program będzie prowadzony zdalnie, a uczestnicy będą pracować w miejscu zamieszkania, a nie w siedzibie NCDC.

Rekrutacja do programu praktyk letnich rozpoczyna się 01 czerwca 2021 i potrwa do 14 czerwca 2021.

Program trwa przez 6 tygodni i odbędzie się w dwóch edycjach:

House of Talents #6.1  28 czerwca- 06 sierpnia

House of Talents #6.2  26 lipca- 03 września

Kto może zgłosić się do programu?

Program praktyk letnich House of Talents  adresowany jest do studentów informatyki oraz wszystkich pasjonatów programowania, którzy chcą zdobyć praktyczną wiedzę z programowania i realizacji projektów oraz cenne doświadczenie zawodowe.

Do programu przyjmujemy osoby, które najlepiej poradzą sobie z 3 etapową rekrutacją.

Co oferujemy?

• dobrą atmosferę
  • zabawę
  • kreatywną pracę
  • uczymy ale pozostawiamy też sporo miejsca na popełnianie błędów i ich naprawianie – w końcu porażki uczą nas najwięcej.

Spośród doświadczonych programistów NCDC, wybraliśmy Mentorów, których zadaniem będzie uczestniczenie z Wami w codziennych stand-upach, wspieranie w rozwiązywaniu problemów projektowych, cotygodniowe uczestniczenie w retrospekcjach oraz prowadzenie regularnego code review.

Doświadczony Scrum Master zadba o to, abyście podczas praktyk mogli skupić się wyłącznie na kodowaniu, tak aby zrealizowany projekt był zgodny z oczekiwaniami Project Managera.

Jak zaplanowaliśmy praktyki?

Każda edycja House of Talents to pełen cykl życia projektu wytwarzania oprogramowania. Wszystkie projekty są realizowane w scrumie. Będziesz mieć możliwość poznania w praktyce co oznaczają poszczególne role projektowe. Projekty wymagają użycia technologii, z którymi później możesz spotkać się w codziennej pracy developera.

CHCĘ DOŁĄCZYĆ!

House of Talents w NCDC - plakat