1 kwietnia 2017 roku Wydział Informatyki po raz pierwszy zaprosił mieszkańców Szczecina do udziału w wydarzeniu pod nazwą Wielki Test SzczecINformatyczny.

Zaproszenie do udziału w teście przyjęli  dr hab. inż. prof. ZUT Krzysztof Okarma, Dziekan Wydziału Elektrycznego ZUT, Piotr Lech, Wydział Elektryczny ZUT, Janusz Żyliński, Dyrektor Wydziału Informatyki Urzędu Miasta Szczecin, Marek Dymek, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Szczecin ds. Społeczeństwa Informacyjnego oraz Jarosław Spirydowicz i Kajetan Olizarczyk reprezentujący firmę Consileon,  Jacek Myślicki i Mateusz Zwiech z firmy IAI S.A., a także Michał Cichowicz z firmy Tieto. Z pytaniami zmagali się również prodziekani Wydziału Informatyki – dr hab. inż. Marcin Korzeń, dr inż. Mirosław Łazoryszczak oraz dr inż. Piotr Piela.

Uczestnicy testu dzielnie zakreślali odpowiedzi na pytania związane z szeroko pojętą informatyką. Ze względu na datę, niektóre pytania wywoływały uśmiech na twarzach piszących, niektóre jednak stanowiły wyzwanie nawet dla specjalistów. Każdy miał szansę znaleźć coś dla siebie.

Po skrupulatnym sprawdzeniu prac okazało się, że najlepiej wśród zaproszonych gości wypadli Jacek Myślicki i Mateusz Zwiech, obaj z firmy IAI S.A. oraz dziekan Wydziału Elektrycznego Krzysztof Okarma. Wszyscy trzej Panowie w swoich życiorysach mają studia na naszym wydziale.

Wśród pozostałych uczestników, 5 osób uzyskało jednakową największą liczbę punktów. W drodze losowania wyłoniono szczęśliwca, do rąk którego trafiła nagroda rzeczowa ufundowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wydziału Informatyki.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia Test SzczecINformatyczny.