Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej
Czy AI wyśle nauczycieli do kąta?

Wydział Informatyki ZUT wraz z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli 27 kwietnia br. przeprowadził spotkanie na temat tego jak sztuczna inteligencja może wpłynąć na pracę nauczycieli.

Sławomir Wernikowski wystąpił w podwójnej roli: informatyka oraz nauczyciela i podzielił się z uczestnikami spotkania informacjami na temat tego czym jest sztuczna inteligencja, na jakiej zasadzie działa oraz na czym polegają jej atuty i jej słabości. Na przykładach zaczerpniętych z podręczników szkolnych pokazał mocne i słabe strony narzędzia ChatGPT.

Mamy nadzieję, że to spotkanie zainicjuje kolejne takie wydarzenia, które przyczynią się do oswojenia się ze sztuczną inteligencją, jej lepszego rozumienia oraz posługiwania się nią (w różnych odmianach) na wszystkich szczeblach edukacji. 

Pedagogów i szkoły zainteresowane tym tematem zachęcamy do współpracy - Wydział Informatyki to kompetentny partner do dyskusji o nieuchronnych zmianach, które sztuczna inteligencja wymusi na edukacji. Rozumiemy to nie tylko jako specjaliści od dawna obeznani z AI, ale także jako nauczyciele.