drugi etap Konkursu Wiedzy o CSR Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

W dn. 11 kwietnia o godz. 11:00 na Wydziale Informatyki ZUT odbył się drugi etap Konkursu Wiedzy o CSR Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Wydział został partnerem organizacji wydarzenia w województwie zachodniopomorskim.

Konkurs przeprowadziła we współpracy z dr. inż. Piotrem Sulikowskim z Katedry Inżynierii Systemów Informacyjnych studentka ZUT Aleksandra Gniewosz, Ambasador CSR, laureatka ogólnopolskiego programu mentoringowo-szkoleniowego TopMinds, współprowadzonego przez naszego adiunkta.

Konkurs Wiedzy o CSR to inicjatywa, której celem jest rozpowszechnianie idei społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. Corporate Social Responsibility) wśród uczniów szkół średnich i studentów, kształtowanie w nich odpowiedzialnych postaw w biznesie oraz wspieranie młodych ludzi, którzy chcą angażować swoją energię w zdobywanie wiedzy na jej temat. Drugi etap Konkursu trwał trwał 2 godziny i składał się z dwóch części. Część pierwsza składała się z pytań zamkniętych, a do drugiej części Ambasador CSR zaprosiła wszystkich uczestników, którzy osiągnęli wymagany próg punktowy w teście. Wyniki końcowe II etapu zostaną ogłoszone w dn. 26.04.2019 r. na stronie http://odpowiedzialnybiznes.pl. Do finału, który odbędzie się w dn. 06.06.2019 r. w Warszawie, przejdzie 5 najlepszych uczestników z całej Polski.

Patronat honorowy nad Konkursem sprawują Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.