Nagroda Prezydenta Miasta

Dwoje studentów Wydziału Informatyki - spośród piętnastu młodych naukowców z sześciu szczecińskich uczelni wyższych – odebrało w czwartek, 27 października nagrody i wyróżnienia w ramach 14. edycji miejskiego konkursu - Nagroda Prezydenta Miasta za najlepszą pracę naukową.

Cel konkursu to promocja prac naukowych związanych ze Strategią Rozwoju Szczecina, które m.in opisują innowacyjne rozwiązania, dokładają cegiełkę do rozwoju lub promocji miasta i mogą korzystnie wpłynąć na ożywienie regionu.

Nagrody przyznano w czterech dziedzinach: nauki ścisłe i przyrodnicze, nauki humanistyczno-społeczne, nauki inżynieryjno - techniczne, nauki medyczne i nauki o zdrowiu. W wyborze najlepszych prac pomogła powołana przez Prezydenta Miasta Kapituła Nagród.
Nagrodę z rąk Prezydenta Piotra Krzystka odebrał Pan JAKUB WIĘCKOWSKI za pracę pt. „Analiza porównawcza subiektywnych metod wyznaczania wag kryterialnych”.

Wyróżnienie odebrał Pan ANDRII SHEKHOVTSOV za pracę pt. „Metoda wielokryterialnego wspomagania decyzji w warunkach niepewności oparta na stabilnym porządkowaniu preferencji”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów!